Sky Du Mont adını erkek kardeşine borçludur

semaver

New member
“Yarı akıllı bir adama benziyor”

Neden Sky du Mont'a böyle deniyor? Bunun için ağabeyine teşekkür etmesi gerekiyor

Aktör ve yazar Sky du Mont, Hamburg'da bir otelde röportaj sırasında.

Kaynak: Christian Charisius/dpa

Makaleyi dinle • 1 dakika

Birçoğu Sky du Mont adının bir sahne adı olduğuna inanıyor. Ama bu aslında Hamburg'da yaşayan aktörün adı. Yani neredeyse.

Hamburg. Aktör ve yazar Sky du Mont'un (76, “Manitu Ayakkabısı”) ismiyle biraz ironik bir ilişkisi var. “Gençliğimde Almanya'ya geldiğimde tiyatro ve televizyondaki meslektaşlarım muhtemelen gerçek adımın Adolf Shitte olduğunu ve bu nedenle kendime takma ad verdiğimi düşünmüşlerdi. Çünkü gerçekten de St. Pauli'de adından söz ettiren yarım akıllı bir adama benziyor” dedi du Mont, Hamburg'daki Alman Basın Ajansı'na.

Güney Amerika'da doğup İngiltere ve İsviçre'de büyüyen, tam soyadı Neven DuMont olan yıldız, sıradışı isminin nasıl ortaya çıktığını bir kez daha anlattı. “Aslında ailem bana Cay adını vermek istiyordu ama o zamanlar Arjantin'de Latince bir isim kullanmak zorundaydınız. Kısaltılabileceği için Cayetano'yu kullanmaya karar verdiler. İngiliz olan annem benimle birlikte klinikten çıktığında ağabeyim “Kim o?” diye sordu. O da 'Bu Cay' diye cevap verdi ve o andan itibaren bana Sky diye seslendi.” Tam adı Marco Claudio Cayetano Neven du Mont'tur.

Hansa şehrinde yaşayan ve aynı zamanda çok satan yazar (“Ungeschönt” 2022) olarak da ün kazanan oyuncu, “Şimdiden yarını sabırsızlıkla bekliyorum. Çünkü daha önce hiç olmadığı gibi olacak” diye yazdı Herder'in Pazartesi günü yayınlayacağı başka bir kitap. İçinde hayata karşı olumlu bir tutum için kaygısız bir ricada bulunuyor.

Haberler