Rapçi uyuşturucu ticaretinden hapis cezasına çarptırıldı

semaver

New member
Altı yıl hapis

Rapçi Fetty Wap uyuşturucu ticareti yapmaktan hapis cezasına çarptırıldıABD’li rapçi Fetty Wap, uyuşturucu ticareti yapmaktan altı yıl hapis cezasına çarptırıldı.

© Kaynak: Charles Sykes/Invision/AP/dpa


Fetty Wap şu anda müziğiyle manşetlere çıkmıyor: ABD’li rapçi uyuşturucu ticareti yapmaktan altı yıl hapis cezasına çarptırıldı. İtirafı ve vicdan azabı onu muhtemelen çok daha yüksek bir cezadan korudu.
Merkez Islip. ABD’li rapçi Fetty Wap, uyuşturucu ticareti yapmaktan hapse girdi. New York Eyaleti, Long Island’daki bir mahkeme Çarşamba günü 31 yaşındaki çocuğu altı yıl hapis cezasına çarptırdı. Gerçek adı Willie Maxwell olan Fetty Wap, arkadaşları ve ailesinin önünde yaptıklarından dolayı özür diledi. Mahkeme salonunda karar açıklanmadan önce “Tam olmam gereken yerdeydi” dedi.


New Jersey doğumlu rapçi ve beş sanık, Haziran 2019 ile Haziran 2020 arasında 100 kilogramdan fazla uyuşturucu dağıtmayı planlamakla suçlandı. Savcılara göre grup, uyuşturucuları dağıtmak için ABD’nin Batı Kıyısı’ndan Long Island’a nakletmeyi planlıyordu. maddeyi oradaki bayilere. Ulaşım için Fetty Wap ve suç ortakları Amerikan postasını ve gizli bölmeli arabaları kullanmak isterdi.

İtiraf onu ömür boyu hapisten kurtardı


Maxwell, Bölge Yargıcı Joanna Seybert’e “Bencilliğim ve gururum bugün beni bu duruma getirdi” dedi. Avukatlarına göre, koronavirüs pandemisinin yol açtığı maddi sıkıntı nedeniyle uyuşturucu kaçakçılığına yöneldi. Maxwell, Ekim 2021’de New York City bölgesinde tutuklandı.


İtirafı, tüm suçlamalardan hüküm giymiş olsaydı onu olası bir ömür boyu hapis cezasından kurtardı. Avukatları en az beş yıl hapis cezası beklerken, savcılar daha uzun bir hapis cezası istedi. Fetty Wap, Mayıs 2015’te Amerikan listelerinde iki numaraya yükselen ilk single’ı “Trap Queen” ile tanındı. 2016’da iki Grammy’ye aday gösterildi.

Haberler/AP
 
Üst