Prime Video belgeseli hastalığına karşı mücadeleye ışık tutuyor

semaver

New member
Prime Video ile ilgili belgesel

Celine Dion, hastalığına karşı verdiği mücadeleye dair bilgiler veriyor

Celine Dion, 2017'de “Güzel ve Çirkin” filminin dünya galasında buradaydı.

© Kaynak: Jordan Strauss/AP/dpa

Makaleyi dinle • 1 dakika

Müzisyen Celine Dion, nadir görülen nörolojik bir hastalıktan muzdarip olduğu için sessiz kaldı. Şimdi yeni bir belgesel onun özel hayatına bir bakış sunacak.

Kanadalı müzisyen Celine Dion'un (55) hayatı ve nadir görülen bir nörolojik hastalıkla mücadelesini konu alan bir belgesel film çekildi. Dion Salı günü web sitesinde yaptığı duyuruda, yönetmen Irene Taylor'ın “I Am: Celine Dion” filminin haklarının yayın sağlayıcısı Prime Video tarafından satın alındığını duyurdu. Başlangıçta bir çıkış tarihi verilmedi.

Dion sahne kariyerine devam etmek istiyor

Dion, “Bu son birkaç yıl benim için büyük bir zorluktu; durumumu keşfetmekten onunla yaşamayı ve onunla başa çıkmayı öğrenmeye, ancak bunun beni tanımlamasına izin vermemeye kadar geçen yolculuk” dedi. “Sahne kariyerime devam etmek için çalışmaya devam ederken hayranlarımı görmeyi ne kadar özlediğimi fark ettim. Uzakta geçirdiğim süre boyunca, bu az bilinen hastalık hakkında farkındalık yaratmak ve bu teşhisi paylaşan diğer kişilere yardımcı olmak için hayatımın bu bölümünü belgelemeye karar verdim.”

Dion bir süre önce kendisine katı kişi sendromu adı verilen nadir bir nörolojik hastalık teşhisi konduğunu açıklamıştı. Kas krampları çekiyor ve bazen yürümekte ve şarkı söylemekte zorluk çekiyor. Bu nedenle “My Heart Will Go On” şarkıcısı, Avrupa'da 2023 ve 2024 için planlanan “Cesaret Dünya Turu”nun tüm tarihlerini iptal etti. Dünya çapında satılan 250 milyondan fazla albümüyle Dion, kendi kuşağının en başarılı müzisyenlerinden biri.

Haberler