“Pop yıldızı olmak için biraz fazla yaşlıyım”

semaver

New member
Berlin. Müzisyen Peter Fox kendi soğukkanlılığını sorguluyor. Der Spiegel dergisine konuşan 51 yaşındaki oyuncu, “Aslında kendimi pop yıldızı olmak için biraz yaşlı hissediyorum. Sıradakilere yer açmalıyım” dedi.

Seeed şarkıcısının ikinci solo albümü “Love Songs” 26 Mayıs Cuma günü yayınlanacak. Pierre Baigorry olarak Berlin’de doğan Fox, “Bu sefer bir daha solo albüm yapmayacağımdan daha da eminim,” dedi. Arka planda üretmeyi tercih ederdi. “Canlı grubumdaki genç insanları gördüğümde her şey benim için giderek daha net hale geliyor. Çok havalılar. Havam bugün olduğu kadar soğuk değil.”

Fox’un deyişiyle, dikkatlerin sadece kendisine çevrilmesi pek eğlenceli değil. “Solo bir pop yıldızı olmak gerçekten bana göre değil.” İkinci albüm için “birkaç fikir ve vuruşla başladı” ve bir noktada dinamik bir hal aldı.

Fox siyasete karışmak istiyor

Fox, siyasete daha fazla dahil olma fikrini yineledi. “Ama bir pop müzisyeniyken kendini beğenmiş ve narsist olmanın ne anlama geldiği konusunda şüpheliyim.” Politika alkışlarla ilgili değildir, süper zorlu işlerle ilgilidir ve “medya sizi kahvaltıda yer.” Herkes lafı ağzında döndürmeye çalışır. “Bunun için çok yumuşak olduğumu düşünüyorum. Bunu hiç yapamam.”

Yine de: “Bir süredir müzik yapıyorsam, sosyal konulara olan isteğim geri geliyor.” Fox ayrıca, örneğin zenginlerden vergi alırken kişisel inisiyatif kullanır. “Siyasete birlikte hareket edebilmek için aynı şekilde gören insanlarla bağlantı kurmak istiyorum: Ne kazandığımızı açıklıyoruz ve uygun olduğunu düşündüğümüz vergi oranını söylüyoruz. Açık uçlu olabilir.” Para, enerji krizi veya enflasyondan özellikle ağır darbe alan insanlar için kullanılabilir.

Haberler