Patrice Aminati ve annesi kanser teşhisiyle nasıl başa çıktıklarını anlatıyor

semaver

New member
“Benim için en kötü şey annemi aramak zorunda kalmaktı.”

Kanser teşhisi konulduktan sonra: Patrice Aminati teşhisiyle nasıl başa çıkıyor?

Patrice Aminati, Yes!Con 2024'te. Etkin kişi ve sunucu Daniel Aminati'nin eşi, kendisinin ve annesinin kanser teşhisiyle nasıl başa çıktıklarını anlattı.

Kaynak: IMAGO/Gartner

Makaleyi dinle • 2 dakika

Bir yıldır cilt kanseriyle mücadele ediyor. Etkileyici Patrice Aminati şimdi annesiyle hastalık hakkında konuşuyor ve aile olarak bu zorlukla nasıl başa çıktıklarını anlatıyor.

Berlin. Kanser sadece kendi bedeninizi değil aynı zamanda en çok sevdiğiniz insanları da etkiler. Etkileyici ve sunucu Daniel Aminati'nin eşi Patrice Aminati de bunu biliyor. RTL'ye kendisinin ve annesi Patrice Fischer'in hastalıkla nasıl başa çıktıklarını ve bunun hakkında nasıl konuştuklarını anlattı.

Devamını oku sonra Reklamcılık

Geçen yıl 29 yaşındaki oyuncunun akciğerlerine bile sıçrayan kötü huylu cilt kanserinden muzdarip olduğu öğrenildi. Şimdi anne-kız, Almanya'nın en büyük kanser kongresi Yes!Con'u birlikte ziyaret ederek röportaj verdi.

Annesi başkalarına karşı geri duruyor

Aminati, RTL'ye teşhisini ilk kez annesiyle paylaştığını söyledi. Her ne kadar üstesinden gelmek ona çok pahalıya mal olsa da. 29 yaşındaki oyuncu, “Benim için en kötü şey annemi arayıp ona söylemek zorunda kalmaktı” dedi.

Ama yine de annesinin duygularını dikkate alıyordu. Aminati videoda “Bunu kelimelerle oynamak için çok yumuşak bir şekilde söylemeye çalıştım” diye açıklıyor.

Hayat ve biz

Sağlık, esenlik ve tüm aile için rehber – her iki perşembe.

Ancak Patrice Fischer bir anne olarak kızının tanısı hakkında bu kadar açık konuşamıyor. “Bu konuyu başkalarıyla bile konuşmamaya çalışıyorum. Gelemem. Fischer, RTL'ye “Gerçekten normal bir hayat yaşamaya çalışıyoruz” dedi.

Patrice bir büyükanne olarak Fischer'ı mümkün olan her yerde destekliyor

Ancak Fischer 2023'ten beri sadece bir anne değil, aynı zamanda bir büyükanne. Daniel ve Patrice Aminati'nin geçen yılın başında bir kızları vardı. Bu nedenle bu süre zarfında özellikle ailenin yanında olmak istediğini açıkça belirtiyor. “Köşede uzanıp tartışmanın faydası yok. Zaten bize hiçbir şey kalmıyor. Bu gerçekten sadece ilerlemek, ilerlemek meselesi.”