Neden dilsiz uşak nedir ?

muhendisman

Global Mod
Global Mod
Dilsiz Usagn Ne Oldugu
Neden Dilsiz Usaklar Icin Onemli Bir Konudur
Dilsiz Usaklarn Toplumsal Sorunlar
Dilsiz Usaklarn Uygun Egitim ve Saglk Hizmetlerine Erisiminin Zorluklar
Dilsiz Usaklarn Sosyal Izolasyonunu Azaltmak Icin Yaplan Cabalar
Sonuc

Dilsiz Usagn Ne Oldugu

Dilsiz usaklar, ozurlu insanlarn ozel bir alt kumesinden olusmaktadr. Dilsiz usaklar, ozurlu insanlarn cogunlugu gibi, duyu, motor veya sosyal becerilerinde eksiklikler ya da engeller gostermektedirler. Ancak, dilsiz usaklarn ozel durumu, konusma ve iletisim yeteneklerinin tamamen yoklugudur. Dilsiz usaklar, konusma yetenegi olmayan insanlardr ve bunlar, konusma yerine diger iletisim yontemlerini kullanmak zorunda kalabilmektedir.

Neden Dilsiz Usaklar Icin Onemli Bir Konudur

Dilsiz usagn onemi, iletisim yeteneginin olmamasndan kaynaklanmaktadr. Dilsiz usaklar, konusma yoluyla herhangi bir iletisimi kuramadklarndan, baskalar tarafndan dslanms veya anlaysszca muamele gorme olaslklarna maruz kalmaktadrlar. Dilsiz usaklarn, diger insanlarla etkilesim kurma imkanlarnn snrl olmas, onlarn sosyal hayattan tamamen dslanmasna neden olmaktadr. Bu duruma bagl olarak, dilsiz usaklarn, toplumsal haklarnn cogu zaman ihlal edildigi ve daha az sansa sahip olduklar gozlemlenmektedir.

Dilsiz Usaklarn Toplumsal Sorunlar

Dilsiz usaklar, toplumsal sorunlarla kars karsya kalabilmektedir. Bunlar arasnda, dilsiz usaklarn egitim haklarnn ihlal edildigi ve bu nedenle egitimin tamamlanmasnn cok zor oldugu gozlemlenmektedir. Dilsiz usaklarn cogu zaman, egitim ve is gucune erisim haklarnn ihlal edildigi gozlemlenmektedir. Ayrca, dilsiz usaklarn, ayn yas grubunda olan diger insanlarla arkadaslk kuramadklar ve digerlerine kars olumsuz bir tavr sergiledikleri gozlemlenmektedir.