Mantarlara dikkat edin | leonoticias.com

semaver

New member
Ha başladı sezon mikolojik ve hayranlar turneye çıkmaya hazır ormanlar eve sepetlerle dönmek. İlki de başlattılar zehirlenme birçok koleksiyoncunun gereksiz riskler aldığını gösteriyor gibi görünen mantarlarla. bu yüzden o an hatırlamak iyi uygulamalar dekalogu toplayıcının güvenliğini ve mantar popülasyonlarının kalıcılığını garanti edecek olan mantarların toplanması için.


Onunla mantar aramaya gitmelisin. uygun ekipman: sepet, ustura, fırça, uygun giysi, cep telefonu, harita ve pusula.

türlerini bilmek zorundasın yiyecek toplama alanında var olan türler ve zehirli ile karıştırılabilirler. Bunun için sergilere, eğitim kurslarına veya rehberli mikolojik rotalara katılmanız tavsiye edilir.

asla tüketilmemeli tanımlanamayan mantarlar Güvenli bir şekilde. Tıpkı kimsenin yakalayamayacağı gibi meyvelerancak böğürtlen veya yaban mersini toplamak için mantarlara giden kişi belirli türleri aramaya gitmeli ve gerisini atmalıdır.

sadece toplamalısın miktar bu tüketilecek. bu mantarlar çok çabuk bozulurlar ve yakında tüketilmeleri veya işlenmeleri gerekir.

vadesi gelmemiş tahrip etmek mantarlar zehirli veya bizim bilmediğimiz, çünkü onlar içinde bir işlev yerine getiriyorlar. ekosistem.

Mantarlar çok fazla toplanmamalı olgunneden sindirilemez ve tarlada mantarın üremesine katkıda bulunurlar. Onlar toplanmamalı mantarlar henüz yaygınlaştırmamış olan çok genç sporlar ve ayrıca toksik türlerin genç örnekleriyle kolayca karıştırılabilirler.

tüketilmemeli mantarlar alanlardan geliyor kirlenmişşehirler veya uzun yol kenarları gibi trafikçünkü mantarlar ağır metalleri biriktirir, örneğin yol göstermek.

için konteyner Ulaşım mantarlarda olduğu gibi havalanmalarına izin vermelidir. hasır sepetler. çanta kullanılmamalı plastik veya sırt çantaları, çünkü mantar sporlarının yayılmasını önler ve çürüme riskini artırır.

kaldırılmamalı tırmık toprak, çünkü vücut olan miselyuma zarar verebilir ve onu öldürebiliriz. Yeraltı mantarın

Gitmeden önce toplamak bir dağa bir alan olup olmadığını öğrenmek gerekir düzenlenmiş veya bir yönetmelikle özelve bu durumda toplama iznini isteyin.
 
Üst