Kral Charles, kraliyet yüzme havuzundaki sıcaklığı düşürüyor

semaver

New member
soğuk ıslak

King Cool – Charles havuzdaki sıcaklığı düşürürBüyük Britanya Kralı III. Charles, onlarca yıldır iklimin korunmasına kendini adamıştır.

© Kaynak: Getty Images


Buckingham Sarayı’nda kraliyet ailesi ve çalışanları için bir havuz var – ancak su artık eskisi kadar sıcak değil: Bir rapora göre, Kral Charles sıcaklığı düşürdü. Çevresel nedenlerle.
İngiliz Kralı III. uzun süredir çevreyi ve iklimi korumaya kendini adamış – ve görünüşe göre kendi evinde de iyi bir örnek oluşturuyor: İngiliz “Sunday Times” gazetesinde yer alan bir habere göre, sıcaklığı Kraliyet Ailesi Buckingham Sarayı’ndaki havuzda bıraktı. ve kraliyet ailesinin kıdemli üyelerinin kullanmasına izin verilir. Bu sadece para tasarrufu sağlamakla kalmaz, aynı zamanda çevre için de iyidir.


Gazete, isimsiz bir kaynağın “Havuzu kullanan bazı kişiler, su sıcaklığının düştüğünü ve eskisinden çok daha soğuk olduğunu fark etti” sözlerine yer verdi. Onlara kralın sıcaklığı düşürdüğü söylendi – Charles Görünüşe göre yüzme havuzunun “dünya görüşüne” uymayan “çevreye zararlı” bir lüks olduğunu düşünüyor.

Charles havuzda yüzmeyi öğrendi


Buckingham Sarayı’ndaki havuz, 1938’de Kral George VI tarafından yaptırılmıştır. Prenses Elizabeth ve Margaret için yapılmıştır. Charles, kardeşleri gibi orada yüzmeyi öğrendi ve rahmetli eşi Prenses Diana da düzenli olarak yüzmeyi kullandı.


Rapora göre Charles, kraliyet ailesinin emisyonlarını 2050 yılına kadar sıfıra indirme hedefi belirledi. Diğer şeylerin yanı sıra, güneş enerjisi sistemleri bu nedenle Londra’daki Clarence House’a ve Gloucestershire’daki taşra mülkü Highgrove’a kuruldu. Kraliyet saraylarının ve dolayısıyla havuzun işletme maliyetleri geçen yıl 3,2 milyon sterline ulaştı ve vergi mükelleflerinin parasıyla karşılandı.

Haberler/seb
 
Üst