İngiliz Prens Edward Berlin’e geliyor

semaver

New member
Uluslararası gençlik programı nedeniyle

İngiliz Prens Edward’ın Pazartesi günü Berlin’de olması bekleniyorARŞİV – 22 Mayıs 2019, Büyük Britanya, Londra: Büyük Britanya Prensi Edward Buckingham Sarayı’nın bahçesinde gülüyor. 22 Mayıs 2023 Pazartesi günü Berlin’i ziyaret etmesi planlanıyor. (dpa’ya: “İngiliz Prens Edward’ın Pazartesi günü Berlin’de olması bekleniyor”) Fotoğraf: Yui Mok/PA Wire/dpa +++ dpa-Bildfunk +++

© Kaynak: Yui Mok/PA Tel/dpa


İngiliz Prens Edward bir gençlik programı için Pazartesi günü Berlin’e geliyor. Orada, Edinburgh Dükü Uluslararası Ödüller programına katılan gençleri onurlandıracak. Aslen 1950’lerde babası Prens Philip tarafından kuruldu.
Berlin. İngiltere Prensi Edward’ın Pazartesi günü Berlin’i ziyaret etmesi planlanıyor. Kral Charles III’ün en küçük erkek kardeşi. öğleden sonra “Duke of Edinburgh’s International Awards” adlı gençlik programına katılan gençleri onurlandırmak istiyor. Dük unvanını adından alan gençlik programı, ilk olarak 1950’lerde babası Prens Philip tarafından kuruldu.


59 yaşındaki genç insanlarla tanışmak için Federal Eğitim Bakanı Bettina Stark-Watzinger (FDP) ve Berlin’deki meslektaşı Katharina Günther-Wünsch (CDU) ile birlikte Wedding semtindeki bir okulu ziyaret etmelidir. Daha sonra, Müzeler Adası’ndaki James-Simon-Galerie’de okul çocukları için ödüller verilmesi planlanıyor. Salı günü Edward, sakinleri bir zamanlar Nasyonal Sosyalistlerden İngiltere’ye kaçan Potsdam’daki Groß Glienicke’deki Alexander House’u ziyaret edecek.

Haberler
 
Üst