Harald Glööckler yeni biyografisini duyurdu: “Felaketten gösterişliye”

semaver

New member
Olaylı yılların ardından

“Felaketten gösterişliye”: Harald Glööckler yeni biyografisini duyurdu

Moda tasarımcısı Harald Glööckler, Cannstatter Wasen halk festivalinin açılışında çadırda oturuyor.

© Kaynak: BeHaberler Weißbrod/dpa/arşiv resmi

Makaleyi dinle • 1 dakika

Eksantrik tasarımcı Harald Glööckler hayatının öyküsünü yeniden anlatmak istiyor. Ancak herhangi bir kirli ayrıntıyı açığa çıkarmak istemiyor. Toprak attığınızda “sadece parmaklarınızı kirletirsiniz.” Aynı zamanda “en üst seviyede muhteşem bir couture şovu”nun duyurusunu da yapıyor.

Berlin. Moda tasarımcısı Harald Glööckler (58), yaz için planladığı “Disaströös bis Pompöös” adlı biyografisinde kirli çamaşırları yıkamak istemiyor. “Kimsenin benimle birlikte titremesine gerek yok. Glööckler, Alman Basın Ajansı'na “İnsanlara gösteriş yapmıyorum, bu benim tarzım değil” dedi. Hayatı yeterince ilginç. “Diğerlerinin yaptığı gibi pislik atmak zorunda değilim. Sadece parmaklarını kirletiyorsun.” Ancak “oldukça ilginç bir kitap”ı sabırsızlıkla bekleyebilirsiniz. “Son biyografim 2010'da yayınlandı; takip etmenin tam zamanı. Bu arada çok şey oldu.”

Tasarımcı, Moda Haftası'ndan kısa bir süre önce 2 Şubat'ta Berlin'de “en üst düzeyde muhteşem bir couture gösterisi” yapacağını duyurdu. “Bu yıl Stuttgart'taki ilk gösterinin ardından otuzuncu yıl dönümümü kutluyorum ve uğraştığım şeyi yüksek düzeyde başarmak istiyorum.”

Glööckler, Almanya'da daha fazla “uygulamalı” ve daha az sıradanlık görmek istiyor

Glööckler, Almanya'daki günlük yaşamda da bunu istediğini söyledi. “Sıradanlığa o kadar alıştık ve birçok şeyde o kadar vasatlaştık ki, bir nebze olsun başarıdan bile mutlu oluyoruz.” Sanatçı, birçoğunun siyasete çok fazla bel bağladığını ve devletin her şeyle ilgilenmesine alışık olduklarını söyledi. “İnsanlar geleceğe cesurca bakmalı, kolları sıvamalı ve bu sorunu kendileri çözmelidir.”

Glööckler, Maulbronn'da (Baden-Württemberg) doğdu ve bir süre Pfalz'da yaşadı. Geçen yıl Berlin'e taşındı.

Haberler