Aktris Carice van Houten iklim ablukası altında tutuklandı

semaver

New member
“Gece karanlık ve fosil yakıtlarla dolu”

Game of Thrones oyuncusu Carice van Houten iklim ablukası altında tutuklandıAktris Carice van Houten, bir Rabobank hissedarlar toplantısında şimdiden iklim için kampanya yürüttü.

© Kaynak: resim ittifakı / ANP


Giderek daha fazla ünlü iklim protestolarına katılıyor ve yasal sonuçlarla yetinmiyorlar. “Game of Thrones” oyuncusu Carice van Houten, Lahey’deki bir Extinction Rebellion gösterisinde bir otoyolu kapattı ve ardından tutuklandı.
Lahey. Geçen Cumartesi günü Lahey’de yaklaşık 7.000 kişi fosil yakıt sübvansiyonlarına karşı gösteri yaptı. Extinction Rebellion’dan iklim aktivistleri, otoyolun Hollanda hükümet koltuğunun yakınındaki bir bölümünü de engelledi.


1.500’den fazla katılımcı geçici olarak tutuklandı. Hollandalı haber ajansı ANP’ye göre aralarında “Game of Thrones” oyuncusu Carice van Houten de vardı.


Önerilen Haber Amaçlı İçerik


Bu noktada harici içerik bulacaksınız Twitter, Inc., makaleyi tamamlayan. Tek tıkla görüntüleyebilirsiniz.

Harici içeriği göster

Harici içeriğin bana gösterilmesine izin veriyorum. Bu, kişisel verilerin üçüncü taraf platformlara iletilmesini sağlar. Bununla ilgili daha fazla bilgi gizlilik bildirimleri.

Bu Van Houten’in ilk protestosu değil


Ancak Game of Thrones’ta Melisandre’yi canlandıran oyuncunun ilerleyen saatlerde serbest bırakıldığı söyleniyor. Otoyolun ablukasına katılmanın sizin için cezai sonuçları olup olmayacağı henüz bilinmiyor.
Akış Ekibi


Netflix & Co. için en iyi dizi ve film ipuçları – her ay yeni.


Van Houten daha önce iklim politikası protestolarına katılmıştı. Birkaç hafta önce, Hollandalı Rabobank’ın bir hissedarlar toplantısında bir gösteri etkinliğinde konuşmacı olarak yer aldı.

Haberler/cb
 
Üst