Vicky Leandros: Hamburg’da veda turu başladı

semaver

New member
Schlager ikonu Vicky Leandros veda ediyor: Turun başında Scooter şarkıcısından çiçekler var

Şarkıcı Vicky Leandros, Hamburg Elbphilharmonie’deki “Hayatı seviyorum” konserinde şarkı söylüyor ve böylece veda turnesine başlıyor.

© Kaynak: Markus Scholz/dpa

Vicky Leandros, 50 yılı aşkın hit kariyerinin ardından sahnelere veda etmek istiyor. Son turnesine Hamburg’daki Elbphilharmonie’de başlıyor – en büyük hitlerini büyük alkışlar takip ediyor.

Hamburg. Vicky Leandros, Hamburg’daki veda turunun başlangıcında izleyicilerini ışıldayan bir gülümsemeyle selamlıyor. 70 yaşındaki, Cumartesi günü Elbphilharmonie’de “Ben nasılım” ve “Tango d’Amour” da dahil olmak üzere en büyük hitlerini söylüyor. Konser, pop şarkıcısının sonuncusu olması gereken “Hayatı seviyorum” turunun başlangıcıdır.

Dinleyicilerin 57 yıldır alıştığı Vicky Leandros, varlığıyla tüm salonu dolduruyor. Görünüşe göre üst formda, yere kadar uzanan parıltılı bir elbiseyle sahnede duruyor. Almanya turnesinden sonra neden hala sınır çizmek istediğini açıklıyor: “Şimdi doğru zaman olacağını hissediyordum. Sana sesimle ulaşamayacağım bir noktaya gelmek istemiyorum.”

Grup ve yaylı sazlar dörtlüsü tarafından desteklenen Leandros, “Aşkı gördüm” ve “Paradise lost”u çalıyor. Ayrıca “Après toi” de eksik değil – 1972’de Eurovision Şarkı Yarışması’nı kazandığı şarkıyla. Ama Cumartesi gününün en ünlüsü “Hayatı seviyorum”.

Gök gürültülü alkışlar ve çiçekler

Duyuruda şarkıcı, “Bu şarkıyla her zaman bir sorunum var” diyor. “Bunun için her zaman bir koroya ihtiyacım var.” Tabii seyirci de katılıyor, hatta şarkıcı “Blau wie das Meer” sırasında ön sıradaki iki adamın mikrofonunu kısa bir süre kullanmasına izin veriyor.

Sonunda gök gürültülü alkışlar ve çiçekler var, ilk buket Leandros’un 2011’de birlikte “C’est bleu” kaydettiği scooter şarkıcısı HP Baxxter tarafından sunuluyor. Turun son konserinin gelecek yıl 24 Mart’ta Nürnberg’de yapılması planlanıyor. Hit yıldız o zamana kadar Almanya’nın 17 şehrinde daha boy göstermek istiyor.

Çok sayıda platin ödül ve dünya çapında satılan yaklaşık 55 milyon plakla Vicky Leandros, kendisini çok mutlu eden bir kariyere dönüp bakabilir, diyor. Cumartesi günü kariyerinin başındaki bir gazetecinin eleştirisine ancak gülebildi – o sırada adam ona “tavada bir flaş” dedi.

Haberler