Türkiye-Lüksemburg maçı taraftar bilgilendirmesi

Urfalı

Global Mod
Global Mod


A Ulusal Ekibimiz, UEFA Uluslar C Ligi 1. Küme 5. maçında Lüksemburg ile İstanbul’da karşı karşıya gelecek. Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda saat 21.45’te başlayacak maç TRT 1’den naklen yayınlanacak.

Maça gelecek seyircilerimizin stadyuma rahat ve vaktinde ulaşmaları, emniyetli ve inançlı biçimde maç atmosferini yaşamaları ismine, aşağıdaki kurallara riayet etmeleri gerekmektedir:

 1. Stadyum kapı açılış saati 19:45’tir. Seyircilerin stadyuma, girişlerde sorun yaşamaması ismine erken gelmeleri gerekmektedir.
 2. Stadyuma www.passo.com.tr ve Passo Taşınabilir Uygulama’dan satın alınan biletler ile giriş yapılabilecek olup, Passo haricinde farklı sitelerden alınan biletler konusunda sorumluluk kabul edilmeyecektir.
 3. Stadyuma METRO ile gelecek seyirciler için en yakın BAŞAKŞEHİR/METROKENT istasyonu kullanılmalıdır. Maç sebebi ile gece 01:00’e kadar bu istasyon aktif olacaktır. (M1A,M1B, M2, M3, M7 sınırları 01:00’e kadar, M4-M5 sınırları 02:00’ye kadar uzatılmıştır.)
 4. Maç daha sonrası stadyumdan, BAŞAKŞEHİR/METROKENT Metro istasyonuna İETT seferleri yapılacaktır.
 5. Seyircilerimizin, stadyum etrafındaki Ordu Caddesi ve Yunus Emre Caddesi tarafınca stadyuma ulaşmaları gerekmektedir.
 6. Özel araç ile gelecek seyirciler, stadyumun Batı tarafındaki A,C,D otoparklarına park edebilirler.
 7. Başakşehir Devlet Hastanesi karşısındaki yol maç günü ulaşıma kapanacaktır.
 8. Engelli seyirci giriş kapıları, stadyumun 4 köşesinde de bulunmaktadır.
 9. Cep telefonundaki biletle girmek isteyen seyircilerimizin, cep telefonu ışığını en üst düzeyde ayarlayıp, turnikede bileti okutması gerekmektedir, aksi takdirde girişleri yavaşlatacak durumlar oluşabilir.
 10. Bilet ile ilgili sorun yaşayan seyircilerimize, bilet gişelerindeki ‘yardım masası’ndaki nazaranvliler tarafınca yardımcı olunacaktır.
 11. Milli grubumuzun UEFA tarafınca disiplin cezasına çarptırılmaması ve daha sonraki maçlarımızın izleyicisiz olarak oynanmaması ismine,
  a. Tüm tribün merdivenlerinin boş bırakılması ve merdivenlere oturulmaması, stadyuma aşağıda belirtilen yasaklı hususlar ile girilmemesi ve katiyen saha alanına girilmemesi ya da teşebbüs edilmemesi,

  b. Stadyuma meşale sokulmaması, sokmaya çalışanların en yakın güvenlik nazaranvlisine bildirilmesi gerekmektedir.

 12. Stadyum içerisinde tüm seyircilerimize, turnike girişi daha sonrası bayrak dağıtılacaktır.
 13. Stadyuma girişlerde, güvenlik yetkililerimizin aldığı karar sebebi ile bayrak olarak yalnızca iki ülke bayrağı alınacaktır, bunun haricinde rastgele bir bayrak stadyuma alınmayacaktır.
 14. Güvenlik yetkililerinin aldığı karar kapsamında, stadyuma şemsiye ile giriş yapılamayacak olup, seyircilerimizin gerekli önlemleri alması gerekmektedir.
 15. Stadyuma alınması yasak unsurlar şöyledir: Bozuk para, çakmak, selfie çubuğu, harici şarj aleti (powerbank), A4 boyutundan büyük çantalar, parfüm ve deodorant şişeleri, lazer pointer, kamera, fotoğraf makinası, şarj aygıtı, sarj güç adaptörü (powerbank), ses çıkaran araçlar (vuvuzela, megafon, düdük vb), tahta, demir sopalı bayrak flamalar, ağzı kapalı (cam-kutu) içecek kutuları, sırt çantası, valiz, ruhsatlı olsa dahi ateşli silahlar, delici, kesici, ezici, bereleyici yahut delici aletler ile patlayıcı, parlayıcı, yanıcı yahut yakıcı hususlar, uyuşturucu yahut uyarıcı unsurlar ve ilgili mevzuatın belirlediği temellere ters olarak alkollü içecekler.
 16. Acil durumlarda, tribünlerde bulunan seyirci sıhhat odalarındaki ve stadyum haricindeki ambülanslarda bulunan, acil müdahale nazaranvlilerinden, birinci yardım konusunda yardım alınabilir. Stadyum etrafında kâfi ölçüde ambulans nazaranvlendirilmesi yapılmıştır.
 
Üst