Stefan Kuntz: “Lig yükseldiğimiz için mutluyum”

Urfalı

Global Mod
Global Mod

UEFA Uluslar C Ligi 1. Küme’de Lüksemburg ile 3-3 birliktee kalan A Ulusal Kadromuzun teknik yöneticisi Stefan Kuntz, maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Kuntz şunları kaydetti:

“Mutluyum zira ligden çıktık. Memnunum zira öğreneceğimiz epey şey olduğunu gördüm. 3 savunma oyuncumuzun sakatlığı vardı. Ozan’ın maçtan 3 saat evvel sakatlık niçiniyle oynayamayacağı muhakkak oldu. Merih aslına bakarsanız yoktu. Birinci golden daha sonra Çağlar sakatlandı ve oyundan almak zorunda kaldım. Defansta ferdi yanlışlar yaptık. Defansif oyunlar atakta başlar. Kadro halinde âlâ olamadık. Bir yolda yürürken önünüze maniler çıkar, bunlar size pürüz olur. Memnunum zira bugün geri adım, bir yenilgi halinde gerçekleşmedi. Sırf bir birliktelikle oldu. İkinci yarıda fırsatlarımız oldu. Sonuna kadar denedik, bundan mutluyum. Memnunum, bunu boks üzere değerlendirirsek alınan sonuç bir yumruksa bu yumruk bizim için bir nakavt olmadı.”

Yenilen golleri sakatlık ve ferdî yanılgılara bağlayan Kuntz, “Ozan, Çağlar ve Merih üzere oyuncuların kısa mühlet ortasında art geriye sakatlanmış olmaları yenilen goller için bir sebep sayılabilir. Ferdi olarak ağır yanlışlar yaptık ve Lüksemburg’un gol atmasını sağladık. Defansif oyuna hazır olmak santrafordan başlar, oradan geriye ilerler, 11 oyuncu savuma yapar lakin bu akşam bunu kadro halinde uygun yapamadık. Takımımıza 4 stoper çağırdık. Birinci egzersizde hepsi alandaydı. Maçtan 1 gün evvel Merih ağrıları olduğunu söylemiş oldu. Ozan da maçtan 3 saat evvel ağrıları olduğunu söylemiş oldu. Çağlar’ın kale çizgisi önünde kaydığını gördünüz. 4 stoperin kâfi olduğunu düşünmüştüm birinci başta. Ozan’ın sakatlığını haber aldığımızda Cenk Özkacar’a ulaşarak aday takıma çağırdık. Yarın Faroe Adaları kampına katılmasını istedik.” sözlerini kullandı.

Yenilen gollerin çok öz inançtan mi kaynaklandığı istikametindeki soruya Kuntz, “Her oyuncu için bunun niçinini bilmek mümkün olmaz. Union Berlin şu an Almanya’da birinci sırada. Zira herkesten daha fazla koşuyorlar. Fenerbahçe’nin son maçında 118 kilometre koştukların gördük. Bu her şeyin temeli diyebilirim. Bir acı hissetmesi, bu acının önüne geçmek için çaba etmesi lazım. Birtakım oyuncuların sistemli oynamadıklarını biliyoruz. Bu da bir etken.” formunda karşılık verdi.

Ferdi Kadıoğlu’nun orta alanda oynamasını pahalandıran deneyimli teknik adam, “Ferdi’yi Hollanda Ümit Ulusal Kadrosu’ndan beri tanıyorum. Orada bu konumda oynadığını biliyorum. Bu özelliğinden yaralanmak istedik. Eren ve Rıdvan üzere solda oynayan oyuncular var. Ferdi epey taraflı oyuncu. Bizim ne istediğimizi biliyor.” diye konuştu.