Restoran kurtarıcı”: Yıldız şef Tim Raue ile RTL programı 11 Nisan’da başlıyor

semaver

New member
“Raue – Restoran Kurtarıcı”

Yıldız şef Tim Raue, RTL şovunun başlamasından önce: “Sonunda, gastronomi sert Tetris gibidir”

Yıldız şef Tim Raue.

© Kaynak: Christoph Soeder/dpa/arşiv görseli

Yıldız şef Tim Raue’nin yeni RTL şovu 11 Nisan’da başlıyor. “Raue – Der Restaurantretter” de o ve eşi Katharina, restoran işletmecilerini desteklemek istiyor. Ancak mesele sadece iflas etmek üzere olan restoranlarla ilgili değil.

Berlin. Yıldız şef Tim Raue’nin (48) eşi Katharina (42) ile yeni bir ortak projesi var. İkili artık RTL programı “Raue – Der Restaurantretter”de (11 Nisan’dan itibaren) izlenebilir. Gastro sahnesinden başkalarına yardım etmek için motivasyona güvenmek isterler. Alman Basın Ajansı’na verdiği röportajda Katharina Raue, “İnsanlara biraz özgüven verebilirseniz, işimizin gerçekten başarılı olduğunu düşünüyorum” dedi. Tim Raue’nin de takdir ettiği bir özellik.

Tim Raue ve eşi Catherine.

© Kaynak: Jörg Carstensen/dpa

Berlin’deki sohbetinde “Bunun için çok minnettarım, çünkü tabii ki hala çanların çaldığı, insanların sadece korku ve mutlak sertlikle tepki verdiği bir zamanda mutfakta öğrenmeye devam ediyordum” dedi. “‘Şimdi iki havucu mükemmel doğrarsan bir bisküvi alırsın’ değil, ‘Bu ikisini mükemmel kesmezsen sana öyle kötü bir şaplak atarım ki Önümüzdeki iki gün boyunca işitme güçlüğü çekiyorum.'”

Akış Ekibi

Netflix & Co. için en iyi dizi ve film ipuçları – her ay yeni.

Tim Raue: “Patron olarak tam bir pisliktim”

Raue, elbette üstlendiğini, patron olarak gerçek bir pislik olduğunu ve değişmeden önce terapi ve koçluğa çok para yatırması gerektiğini söyledi. “Ve bugün dikkat edin: Kırbaçla hiçbir şey işe yaramaz. Ama motivasyonla, özgüvenle.”

Yeni program “Raue – Der Restaurantretter”in ilk bölümü 11 Nisan’da yayınlanacak. Başlangıçta üç sayı (Salı günleri 20:15’te) planlanmıştır. Daha önce, programın başlığında Christian Rach (2005 – 2013 ve 2017) ve Steffen Henssler (2014 ve 2015) formatını anımsatan “Restauranttester” kelimesi vardı. RTL o zamandan beri bunu değiştirdi.

Tim Raue: Gastronomi, “birçok şeyin yolunuza çıktığı” bir oyundur

RTL, Tim ve Katharina Raue’nin (pazarlama uzmanı) “hataları, pazarlama kavramlarını açıkça adlandırarak ve insanların kendilerine yardım etmelerine yardımcı olarak” ve restoran işletmecileri arasındaki “tutkuyu” yeniden canlandırarak gösterilerine yardımcı olmak istediklerini söyledi. Bu sadece iflas etmek üzere olan restoranlarla ilgili değil. İkili ayrıca, yıllardır Michelin yıldızı için savaşan ama başarılı olamayan bir Berlin restoranına yardım etmeye çalışıyor.

Tim Raue’ye göre yemek endüstrisindeki bazı operatörler görevlerini hafife alıyor. “Sonuçta, gastronomi sert Tetris gibidir. Pek çok şeyin üzerinize geldiği bir oyun. Restoranda çalışanlarla, taze yiyeceklerle, misafirlerle ve değişken bir doluluk oranıyla uğraşmak zorundasınız.”

dpa ile Haberler/nis