Prens Harry durumu değerlendiriyor: Çok şey kaybettim ama aynı zamanda çok şey kazandım

semaver

New member
Travma uzmanlarıyla görüşme

Prens Harry durumu değerlendiriyor: Çok şey kaybettim ama aynı zamanda çok şey kazandım

İngiltere Prensi Harry (resim)

© Kaynak: Kirsty Wigglesworth/AP/dpa

Bir röportajda İngiliz Prensi Harry, İngiliz kraliyet ailesinden ayrılışını değerlendirdi. 38 yaşındaki yazar Gabor Maté ile yaptığı röportajda, çok şey kaybettiğini ama aynı zamanda çok şey kazandığını söyledi. Harry, terapide kendi hikayesi üzerinde çalışmanın yeni bir dil öğrenmek gibi hissettirdiğini söyledi.

Londra. Prens Harry, İngiliz kraliyet ailesinden ayrılmasıyla ilgili karışık duygular besliyor. 38 yaşındaki Cumartesi günü yazar ve travma uzmanı Gabor Maté ile çevrimiçi bir sohbette “Çok şey kaybettim” dedi. “Ama aynı zamanda çok şey kazandım. Çocuklarımın şu anda büyüdükleri şekilde büyümelerini izlemek o ortamda mümkün olmazdı” dedi Harry, Birleşik Krallık’taki eski evine atıfta bulunarak.

Harry ve eşi Meghan (41), 2020 yılında resmi kraliyet görevlerinden emekli oldular ve Kaliforniya’da yeni bir hayat kurdular. Çiftin şimdi Archie (3) ve Lilibet (1) adında iki çocuğu var. Birkaç röportaj ve Harry’nin kraliyet ailesine karşı ciddi iddialarda bulunduğu anıları, ilişki üzerinde ağır bir baskı oluşturdu.

Bir prens paketi açar: Harry biyografisi İngilizleri şok eder

Prens Harry’nin anılarının kopyaları yanlışlıkla satışa çıktıktan sonra, patlayıcı ayrıntılar hızla basında yer alır.

© Kaynak: dpa

Yeni bir dil öğrenmek gibi terapi

Ailesiyle arasındaki anlaşmazlık, doğrudan Harry’nin Maté ile yaptığı konuşmada da tartışıldı: Terapide kendi geçmişi üzerinde çalışmak, yeni bir dil öğrenmek gibiydi. Ancak Harry’ye göre bu, kendisini bu dili konuşmayan ailesinden daha da uzak hissetmesine neden oluyor.

Kraliyet, terapiden aldığı derslere ek olarak – anılarında olduğu gibi – çeşitli ilaçlarla ilgili deneyimlerini, özellikle de psikoaktif maddelerle yaptığı deneyleri anlattı. Harry bunları kendisi için faydalı olarak tanımlasa da, profesyonel rehberlik olmadan benzer şeyleri denememesi konusunda da uyarıda bulundu. Potansiyel olarak tetiklenebilecek duygulara ve travmaya atıfta bulunarak, “Neyin geleceğini asla bilemezsiniz” dedi.

Haberler