Olivia Marei bağımlılık hakkında: “Yardım alın!”

semaver

New member
RTL serisi ağrı kesici bağımlılığına çözüm oluyor

“GZSZ” oyuncusu Olivia Marei bağımlılık üzerine: “Yardım alın!”

GZSZ oyuncusu Olivia Marei bir basın toplantısında konuşuyor.

© Kaynak: Anna Riedel/RTL/dpa

Makaleyi dinle • 1 dakika

Oyuncu Olivia Marei de RTL dizisi “Good Times, Bad Times” dışında bağımlılık konusuna değinmek istiyor. Rolü nadiren tartışılan ancak büyük zararlara neden olabilecek bir bağımlılıkla ilgilidir.

Potsdam. “İyi Zamanlar, Kötü Zamanlar” oyuncusu Olivia Marei (33), ağrı kesici bağımlısı Toni Ahrens rolüyle etkilenenleri cesaretlendirmek istiyor. Salı günü RTL yayıncısına göre Marei, “Çok sayıda olumlu tepki aldım ve bir fark yarattığımız için gurur duyuyorum” dedi. “Bu hikayeyi oynamak ne kadar yorucu olsa da, etkilenenlere ve onların yakınlarına da bir platform sunuyoruz; bakın, yalnız değilsiniz. Utanma, kendine yardım edilmesine izin ver! Zor olacak ama başarabilirsin!”

Aktris Salı günü Federal Uyuşturucu Komiseri Burkhard Blienert ile birlikte Potsdam'daki Brandenburg Eyalet Bağımlılık Sorunları Ofisini ziyaret etti. Ona göre dizilerdeki uyuşturucu bağımlılığı konusu etkili bir eğitim aracıdır. Blienert, “Uyuşturucu kullanımı ve bağımlılıklara karşı bilgilendirmek, desteklemek ve aynı zamanda koruma sağlamak benim bağımlılığım ve uyuşturucu politikamın temel bir yaklaşımıdır” dedi. “Bence “GZSZ”nin başardığı da tam olarak bu, uyuşturucu bağımlılığı gibi, daha çok sessiz bir bağımlılık olan ve nadiren kamuoyunun gözü önünde olan bir konuda bile.”

2,9 milyon kişi sorunlu ilaç kullanıyor

Federal Sağlık Bakanlığı'nın tahminlerine göre Almanya'da 2,9 milyon kişi sorunlu uyuşturucu kullanımı yaşıyor. Yaşlı insanlar ve kadınların etkilenme olasılığı erkeklerden daha fazladır.

Hayat ve biz

Sağlık, esenlik ve tüm aile için rehber – her iki perşembe.

Marei, “GZSZ”de kurşun yarası nedeniyle tedavi gördükten sonra ABD'de kaldıktan sonra ağrı kesici bağımlısı haline gelen polis memuru Toni Ahrens'i canlandırıyor. O zamandan beri ter, endişe, utanç ve eziyet yaşadı.

Haberler