Lüksemburg kutluyor: Prenses Alexandra evlendi

semaver

New member
Kraliyet Düğünü

Lüksemburg kutluyor: Prenses Alexandra evlendi

Evet dediler: Resmi nikahtan sonra Lüksemburg Prensesi Alexandra ve Nicolas Bagory.

© Kaynak: Getty Images

Küçük bir aile çevresinde düğün: Lüksemburg Prensesi Alexandra ve Nicolas Bagory evet dedi. Törenin ardından yüzlerce hayran çifti alkışladı.

Lüksemburg. Kraliyet düğünü için Lüksemburg bayrakları, çiçekler ve alkışlar: Lüksemburg Prensesi Alexandra (32) Cumartesi günü Nicolas Bagory (34) ile evlendi. Çift, başkent belediye binasında düzenlenen resmi nikahta evet dedi. Saray ile belediye binası arasındaki yolda birkaç yüz seyirci ikisini neşelendirmek için gelmişti. Alexandra, Büyük Dük Henri ve Lüksemburg Büyük Düşesi Maria Teresa’nın dördüncü çocuğu ve tek kızıdır.

Belediye binasının barok salonundaki düğün töreni, küçük bir aile dairesinde gerçekleşti. Büyük dük ailesinin isteği üzerine şakayıklarla süslendi. Bundan kısa bir süre önce, büyük dük mahkemesi tweet atmıştı: “Düğüne hazır mısınız?” çifti ve büyük dük ailesini belediye binasının önündeki meydanda karşılamaya çağırdı. Kilise düğünü 29 Nisan’da Fransa’nın Bormes-les-Mimosas kentinde yapılacak.

Önerilen Haber Amaçlı İçerik

Bu noktada harici içerik bulacaksınız Twitter, Inc., makaleyi tamamlayan. Tek tıkla görüntüleyebilirsiniz.

Harici içeriği göster

Harici içeriğin bana gösterilmesine izin veriyorum. Bu, kişisel verilerin üçüncü taraf platformlara iletilmesini sağlar. Bununla ilgili daha fazla bilgi gizlilik bildirimleri.

Bu noktada harici içerik bulacaksınız Twitter, Inc., makaleyi tamamlayan. Tek tıkla görüntüleyebilirsiniz.

Harici içeriği göster

Harici içeriğin bana gösterilmesine izin veriyorum. Bu, kişisel verilerin üçüncü taraf platformlara iletilmesini sağlar. Bununla ilgili daha fazla bilgi gizlilik bildirimleri.

Harici içeriği göster

Evlendikten sonra gelin çifti Lüksemburglulara yakın olmak istedi. Hafif bir çiselemede ikisi el sıkıştı ve tebrikleri kabul etti. Alexandra – uzun kollu hafif pantolonlu bir takım ve geniş, uzun bir yelek giymiş – ışıldayan insanlara el salladı.

Yeni evliler geçtiğimiz Kasım ayında nişanlandıklarını açıklamışlardı. Prenses Alexandra, Paris’te felsefe diploması almadan önce ABD’de psikoloji ve sosyal bilimler okudu. Fransız Bagory Brittany’den geliyor, siyaset bilimi ve klasik edebiyat okudu ve şimdi sosyal ve kültürel projeler için çalışıyor.

Son kraliyet düğünü Ekim 2012’de Lüksemburg’da yapıldı. Lüksemburg tahtının varisi Kalıtsal Büyük Dük Guillaume ve Prenses Stéphanie yemin ettiler. O sırada Avrupa’dan çok sayıda kraliyet ailesinin temsilcileri geldi. Mahkeme, talep üzerine, Prenses Alexandra ve Bagory’nin düğününe başka kraliyet ailelerinin hiçbir üyesinin davet edilmediğini söyledi.

Akşama karşı sarayda bir resepsiyon olmalı. Lüksemburg’un yaklaşık 660.000 nüfusu vardır ve dünyadaki tek büyük düklüktür.

Haberler