Komedyen Felix Lobrecht üç ay psikiyatride kaldı

semaver

New member
Mixed Hack podcast’indeki kişisel şeyler

Felix Lobrecht üç aydır psikiyatrideydi.

Komedyen ve yazar Felix Lobrecht, üç ay boyunca bir psikiyatri koğuşunda kaldı.

© Kaynak: Carsten Koall/Constantin Film /

Komedyen ve yazar Felix Lobrecht, üç ay boyunca bir psikiyatri koğuşunda kaldı. 34 yaşındaki oyuncu, bunu “Mixed Hack”in yeni bölümünde söyledi. Lobrecht’in akıl sağlığı hakkında ilk kez konuşması değil.

Felix Lobrecht, “Gemischtes Hack” adlı podcast’inde kişisel bir deneyimini açıkladı: Üç aydır bir psikiyatri koğuşundaydı. 34 yaşındaki oyuncu bunu geçtiğimiz bölümde açıkladı. Yardımcı sunucu Tommi Schmitt, Lobrecht’in uzun süredir spor yapmadığı konusunda şaka yaptığında, Lobrecht şöyle karşılık verdi: “Evet, sporun biraz kaymasına izin verdim. Akıl sağlığımı ilk önce klinikte hallettiğim için üzgünüm, Tommi. Şu anda senin görüş standartlarını karşılayamadığım için üzgünüm, psikiyatride geçirdiğim üç ayın ardından doğru noktada olmadığım için.”

Lobrecht ara vermek istiyor

Lobrecht, şovda akıl sağlığına ilk kez değinmiyor. Mart ayının sonunda, podcast yıldızı şaşırtıcı bir şekilde mevcut turuna bir yıllık ara verdiğini duyurdu. İki yıl önce TV sunucusu Sandra Maischberger ile yaptığı bir sohbette, depresyonun evreleriyle başa çıkmak için düzenli olarak psikoterapötik yardım aradığını açıkladı. Ayrıca yakın zamanda DEHB teşhisi hakkında halka açık bir şekilde konuştu.

Lobrecht’in romanından uyarlanan film şu anda sinemalarda

Lobrecht, Berlin’deki Gropiusstadt’taki gençliğini “Sonne und Beton” adlı romanında yazdı. Hikaye şimdi filme çekildi ve geçen ay sinemalarda gösterime girdi.

Bu arada, Lobrecht şu anda spora geri dönüyor, podcast’te her zamanki esprili bir şekilde söylediği gibi: “Yavaşça yeniden başladım. Halterle squat yaptım. Bunlar 50 kiloluk halterlerdi. Ben de sadece üç set onluk üç set yaptım ve ondan sonra dört gün ağrısız yürüyemedim. Bugün rehabilitasyon sürecindeki biri gibi değil, normal bir insan gibi yürüdüğüm ilk gün (…)”

Depresyonunuz var mı? O zaman lütfen aşağıdaki numaralarla iletişime geçin: Telefon hattı (ücretsiz, 24 saat), ayrıca yerel acil durum hizmetleri hakkında bilgi: (0800) 111 0 111 (ev.); (0800) 111 0 222 (rk.); (0800) 111 0 333 (çocuklar/gençler için); adresine e-posta gönder www.telefonseelsorge.de

Haberler/ar