Kerstin Ott sonbahardaki turu dört gözle bekliyor: “Sahne korkusu her zaman var”

semaver

New member
Leipzig. Pop şarkıcısı Kerstin Ott, birkaç aylık bir aradan sonra geri döndü. En son “Schlagernacht des Jahres” (“Schlager Yılın Gecesi”) için Leipzig’deydi ve bunu sonbaharda solo turnesi takip edecek. Röportajda gerekli moladan, sahne korkusundan ve özgünlüğün değerinden bahsediyor.

Uzun bir aradan döndünüz – nasıldı?

Müthiş! Çok keyif aldım, yakın zamanda Portekiz’de yürüyüş yaptım, biraz güneşlendim, huzurun ve sessizliğin tadını çıkardım ve ailemle de zaman geçirdim – dinlenmek için mükemmeldi. Şimdi tekrar gitmeye hazırım.

Portekiz’de zaman aşımı

Portekiz’de sekiz günde 150 kilometre kat ettiler. Bunu artık bacaklarında hissettin mi?

Çok fazla su toplamam, kas ağrım vardı ve sırt çantası kendini hissettirdi. Ama çok eğlenceliydi ve daha da önemlisi birçok harika yer gördüm. Bu açıdan, yan etkiler katlanılabilirdi.

Geçenlerde Leipzig’de “Schlagernacht des Jahres”te (Schlager Yılın Gecesi) sahne aldınız ve bir sonraki solo turunuz sonbaharda yapılacak. Bu senin için bir rutin haline mi geldi, yoksa hala biraz sahne korkusu hissediyor musun?

Sahne korkusu her zaman vardır. Bazen daha fazla, bazen daha az, her zaman biraz günlük formuma bağlıdır, yani yolda biraz daha utangaç mıyım yoksa daha çok rampa domuzu muyum? Bu sadece kısa bir süre önce hissedilebilir.

Tur Zwickau’da başlar, ardından doğrudan Leipzig gelir. Tesadüf – yoksa Saksonya özellikle kalbinize mi yakın?

Aslında tesadüf. Turun nerede başlayıp nerede biteceğini kendim planlamıyorum ama gerçek şu ki gerçekten sabırsızlıkla bekliyorum! Ve özellikle ilk buluşmalar, tüm provalardan sonra her zaman çok duygusaldır ve önce kendinizi kanıtlamanız gerekir. Yani bu oldukça heyecan verici olacak.

Akış Ekibi

Netflix & Co. için en iyi dizi ve film ipuçları – her ay yeni.

Hayranları neyin beklediğini şimdiden açıklayabilir misiniz?

Son turnemde de yanımda götürdüğüm grubum yine yanımda. Bu harika bir uyumdu. Ve yine özel bir konuğumuz var. Her halükarda, yavaş şarkılarla, birlikte söylenecek ve dans edilecek en iyi hitlerle, ama aynı zamanda düşünülecek bir şeylerle yine çok renkli bir gösteri olacak. Herkes parasının karşılığını alır.

Bu, en iyi albümünüz “Best Ott” için yaptığınız tur. Ufukta yeni bir malzeme var mı?

Genelde her zaman yazıyor ve çalışıyoruz. Turneden önce bir single olup olmayacağını söyleyemem ama olduğunda zamanında duyuracağım.

“Bunun için çok utangaçtım”

Geriye dönüp baktığınızda, müzik kariyerinizin görece geç başlayıp sonra bu kadar başarılı olması sizi hâlâ şaşırtıyor mu?

Uzun zamandır hayatımın bir parçası oldu, bu yüzden mantıklı olarak sabah uyandığımda hala kendimi çimdiklemek zorunda kalmıyorum. Yedi yıl sonra bu garip olurdu. Ama temelde hayatım müzik yüzünden tamamen değişti ve hala bunun hakkında oldukça sık konuşuyoruz.

Beş yaşında Rolf Zuckowski’nin korosundaydın. O zamanlar müzik alanında kariyer yapmayı hayal ettiniz mi?

Sahnede olmak istediğim anlar oldu elbette ama müzik kariyeri yapmak istediğimi söyleyemem. Bunun için çok utangaçtım ve bunu hayal bile edemiyordum. Ama bazen hayat farklı bir şekilde gelişiyor ve ilk iki yıl benim için nispeten bunaltıcıydı, çünkü sahnede olmak ilk başta bana göre değildi. Ama bence her şeyi çok iyi ayarladık ve şu anda kendimi çok rahat hissediyorum.

Kişiye

Kerstin Ott, 1982 yılında Berlin’de doğdu. Çocukluğunu bekar annesinin yanında, çocuk yurdu ve koruyucu aile yanında geçirdi. DJ ikilisi Stereoact, Ott’un 2005’teki “Die immer lacht” şarkısını 2016’da remiksleyene ve şarkıyı bir liste başarısı yapana kadar ressam ve cilacı olarak çalıştı. Ott, ortağıyla Holstein’daki Heide’de yaşıyor ve iki kızı var.

Şimdi dış görünüşünle – kapşonlu, dövmeler – pek çok pop şarkıcısının sahip olduğu ortak imajla çelişiyorsun. Bunun da başarınızdan kısmen sorumlu olduğunu düşünüyor musunuz?

Kendimi bilinçli olarak sınırlamıyorum. Bu sadece benim – Öndeyken nasıl görünüyorsam kuliste de öyle görünüyorum. Bazıları bunu biraz tuhaf buluyor çünkü düzgün giyinmediğimi düşünüyorlar ama kendimi en rahat hissettiğim şey bu. Bunun dış dünyaya da çok iyi bir mesaj olduğunu düşünüyorum.

Netflix yıldızı Maximilian Schmidt, Leipzig bölge mahkemesindeki duruşmasında: Sonra

Netflix yıldızı Maximilian Schmidt, Leipzig bölge mahkemesindeki duruşmasında: Sonra

“Kreş Satıcısı” dört yıldan fazla hapisle yargılanıyor

“Kreş satıcısı” tekrar parmaklıklar ardında olmalı. Netflix belgeseli “Shiny Flakes”tan tanınan Maximilian Schmidt, suç ortaklarıyla birlikte uyuşturucu tedarik etti, paketledi ve internette sattı. Ancak savcılık açısından bakıldığında birçok soru cevapsız kalmaktadır.

“Ben sadece açık ve kapalı DJ’dim.”

Yedi yıl sonra hayranlara alıştıklarını sunarken aynı zamanda yaratıcı bir şekilde gelişmenin zor olduğu bir noktada mısınız?

Hayır, bunu hiç zor bulmuyorum. Her zaman içgüdülerimi takip ettim ve etmeye devam edeceğim. Zevk aldığım şeyi deniyorum veya belki de bunun için iyi bir zaman olduğunu hissettiğimde önemli bir konuyu ele alıyorum. Seyirci tarafından iyi karşılanıp karşılanmayacağını elbette önceden bilmiyorum ama her zaman benim istediğim gibi alınmasını ve insanların buna kapılmasını sağlamak için elimden gelenin en iyisini yapıyorum.

DJ olarak zamanını gerçekten özlüyor musun?

Hayır (gülüyor). Bu daha çok bir hobiydi ve basında her zaman gerçekte olduğundan daha büyük yer aldı. Asla yolda olmadım, ama küçük barlarda DJ’lik yaptım ve sadece açık ve kapalı DJ’lik yaptım.

denir mi?

Sadece bir şarkıyı diğerine dize getirin. Asla DJ’lerin yaptığı gibi miksaj yapmadım. Bu nedenle: Hayır, bunu özlemiyorum.

Geçenlerde insanların koyun ödünç almasına izin verecek bir start-up kuracağınızı duyurdunuz. Sadece bir Nisan Şakası şakası olsa bile, çevrenin korunması ve doğanın korunması sizin için ne kadar önemli?

Bu ailemizde büyük bir konu, bunun hakkında konuşmadığımız bir gün yok. Uzun zamandır vejeteryanım ve veganlık konusunda da şansımı deniyorum ama çok sevdiğim peynir konusunda her zaman sorun yaşıyorum. Ama bence ne yediğinin, nasıl yaşadığının, ne yaptığının farkında olmak önemli. Her zaman tam bir feragat olmak zorunda değildir, ama burada biraz daha az zarar vermez. Umarım bu başkaları için de giderek daha önemli bir konu haline gelir.

Bu röportaj ilk olarak “Leipziger Volkszeitung”da çıktı.