Kadın hayranlardan neden uzak durdu?

semaver

New member
Bu Pazartesi 85. yaş gününü kutlayan eski “sevimli şarkıcı” ve Alman rock'n'roll öncüsü Peter Kraus, kadınlar üzerindeki nüfuzunu hiçbir zaman istismar etmediğini söylüyor. Şarkıcı, “Neue Osnabrücker Zeitung” (NOZ) ile yaptığı röportajda “Kadın hayranlarla hiçbir zaman tanışmadım veya aşk ilişkilerim olmadı” dedi. “Bunun tamamen sıra dışı olduğunu biliyorum. Çoğu büyük yıldızın sözde fanatikleri vardı ve hâlâ da var. Bununla hiçbir zaman ilgilenmedim. Hayatım boyunca harika kadınları sevdim ama fethedilebilecek tüm kadınları. Genç kadınlar üzerinde bu etkiyi yarattım. Gösteriyi ben yapıyorum ve sürmesi gerekiyor. Ama bu asla benim hayatım olmadı.”

Örnek davranış

Kraus, 1950'li yılların başlarında menajerinin onu rock'n'roller klişesini kullanmaması konusunda uyardığını söylüyor: “Menajerim bana kariyerimin başında şunu söylemişti: Artık bir rol modelisin ve senden bunu yapmanı istiyorum. buna göre davranın. Bu benim için çok önemliydi. Hatta sözde medeniyetsiz rock 'n' roller stereotipini çürütmekten bile keyif aldım. Herkes benim nasıl bir adam olduğumu merak ediyordu. Ama ben her zaman dakik, disiplinli ve kibardım, özellikle de kadınlara yönelik.”

Kraus'a göre şarkıcı ve oyuncu Conny Froboess ile ilişkisi her zaman dostane idi. “Bugün hâlâ en yoğun dostluğumuz var ama bu aynı zamanda sevgili olmamamızdan da kaynaklanıyor. O zamanlar çok gençti, sadece 16 yaşındaydı. Ben 19 yaşındaydım ve kendinden büyük kadınlara aşıktım. Conny bugün hâlâ konserlerime geliyor. İyi ve güzel bir ilişkimiz var.”

Hayatın çalışmalarına genel bir bakış yok

Röportajda söylediği gibi Peter Kraus'un müzik hayatındaki çalışmaları hakkında genel bir bilgisi yok. “Kaç şarkı kaydettiğimi bile bilmiyorum. Operet ve caz şarkıları da dahil olmak üzere daha önce söylediklerimi okuduğumda hep şaşırıyorum.” Ayrıca hiçbir zaman ödülleri, ödülleri ve ilk basımları toplayıp evine asmadı. “Garajlarda hâlâ bir şeyler duruyor. bir yerde. Ama düzenlemedim ya da arşivlemedim. Geçenlerde bir hayranım bana her biri en az beş inç kalınlığında iki kitap verdi. Hayatımda yaptığım tüm plakların ve single'ların fotoğraf görüntüleri var, tüm derlemeler de dahil ve daha önce hiç görmediğim örnekleyiciler.

Haberler/ots