“Hiçbir şeyi ertelemem”

semaver

New member
Oyuncu ölümü anlatıyor

Iris Berben: “Uzun yedekte hiçbir şeyi ertelemem”

Aktris Iris Berben, 30. Filmfest Hamburg’da. (arşiv resmi)

© Kaynak: Daniel Reinhardt/dpa

71 yaşındaki oyuncu Iris Berben ölmeyi düşünmekten çok uzak. Ama zamanı geldiğinde hiçbir mazereti veya açıklayıcı tartışmaları yoktur. “Yapılması gereken her şeyi yaptım” diyor.

Hannah Scheiwe

Aktris Iris Berben (71) ölümü düşündüğünde artık açıklamaya ihtiyacı yoktur. Almanya yazı işleri ağı (Haberler) ile yaptığı bir röportajda, “Yapılması gereken her şeyi yaptığımı söyleyebilirim” diyor. “Özür dilemeye veya açıklayıcı konuşmalara açık hiçbir şeyim yok. Hiçbir şeyi ertelemem.”

14 Eylül 2022, Kuzey Ren-Vestfalya, Köln: Oyuncu Iris Berben, 2022 Alman Televizyon Ödülü sunumunda kategorideki ödülden memnun yavşanotu.  Alman TV Ödülleri'nin iki günlük sunumu, bir primetime programıyla devam ediyor.  Fotoğraf: Marius Becker/dpa +++ dpa resimli radyo +++

14 Eylül 2022, Kuzey Ren-Vestfalya, Köln: Oyuncu Iris Berben, 2022 Alman Televizyon Ödülü sunumunda kategorideki ödülden memnun yavşanotu.  Alman TV Ödülleri'nin iki günlük sunumu, bir primetime programıyla devam ediyor.  Fotoğraf: Marius Becker/dpa +++ dpa resimli radyo +++

Iris Berben ile röportaj: “Tekrar bu kadar çok despotumuz olması beni kızdırıyor”

71 yaşındaki Iris Berben, yeni filminde ölmekte olan bir kadını oynuyor. Ölümü daha çok düşünmeni sağlıyor mu? Iris Berben, Haberler röportajında bundan bahsediyor. Ayrıca neden çalışmayı bırakmak istemediğini ve mevcut dünya siyasetinin ona ne yaptığını açıklıyor.

Hayatta netliği her zaman sevmiştir. Bu ona çok fazla özgürlük verir. “Hala üzerinde çalışılması gereken bir yapılacaklar listem yok” diyor. En son Cannes ödüllü “Hüzün Üçgeni” filminde izlenen oyuncu, kendi kaderini tayin ettiği bir hayata büyük önem veriyor: “Hala evli değilim, hayattaki melodimi hâlâ kendim belirliyorum” dedi.