Herbert Grönemeyer çocuğu ve iklim krizi hakkında konuşuyor

semaver

New member
Olağandışı özel içgörüler

Herbert Grönemeyer, daha sonraki bir baba olarak hayatı hakkında: “Bu haliyle harika”

Pop yıldızı Herbert Grönemeyer yeniden baba oldu.

© Kaynak: Maurizio Gambarini/dpa

Pop yıldızı Herbert Grönemeyer (66) bir röportajda sıra dışı, özel bilgiler veriyor – ilk kez üçüncü çocuğundan ve emeklilik yaşındaki bir baba olarak hayatından da bahsediyor. Grönemeyer, iklim etiketleri konusunda net bir tavır alıyor: “Protesto can sıkıcı olmalı” diyor şarkıcı.

Şarkıcı Herbert Grönemeyer (66, “Bochum”, “Erkekler”) özel hayatı hakkında nadiren yorum yapıyor ve pop yıldızı, 2019’da eşi Josefine Cox ile olan üçüncü çocuğu hakkında henüz kamuoyuna açıklama yapmadı. Avusturya radyo istasyonu Ö3, Grönemeyer ilk kez şaşırtıcı derecede samimi bilgiler verdi. “Frühstück bei mir” programında Grönemeyer, sonradan baba olarak hayatı hakkında “Bu haliyle harika,” dedi. “İnsan eskisi kadar saf ve neşeli. Yaşları ne olursa olsun çocuklarımın neşesi dizginlenemez.”

Grönemeyer, kendisine en küçük çocuğuna daha ne kadar eşlik edebileceğini düşünürken yakalanıp yakalanmadığı sorulduğunda, “Genel soru şu: Bu yolda ne kadar yürüyebileceğim? Hayatın ne kadar sınırlı olabileceğini gördüm, bu yüzden Bu konuda yanılsamalara kapılmıyorum. Yaşadığım gün için savaşan biriyim. Bundan ötesini düşünmüyorum.” İlk eşi Anna Henkel-Grönemeyer 1998 yılında 45 yaşında meme kanseri sonucu hayatını kaybetti.Bu ilişkiden çocukları Felix ve Marie geliyor.

İklim krizi: Grönemeyer 30 eski model arabasını sattı

Pop yıldızı, bir baba olarak rolü hakkında şunları söyledi: “Çok katı olabilirim ama genellikle şakacı bir adamım.” Çocuğuyla geçirdiği en güzel an, ona bakıp “inanılmaz bir insan için neyin gelişmekte olduğunu” fark ettiği zamandır. .

İklim kriziyle ilgili olarak, son federal seçimlerden önce siyasetin kökten yeniden düşünülmesinden yana konuşan Grönemeyer, iklim çıkartmalarıyla ilgili endişeleri desteklediğini ve 30 eski model arabadan oluşan koleksiyonunu kendisinin sattığını söyledi: “Protesto can sıkıcı olmak için, ataletimizden böyle geliyoruz. Berlin’de sadece elektrikli araba kullanıyorum, Almanya içinde trenle. Hepimiz iklimi kurtarmak için hayatlarımızı değiştirmeye çağrılıyoruz. Gezegen yanıyor.”

Haberler/seb