“Gizli bir hayat sürdüm”

semaver

New member
Jane Fonda yeme bozukluğu üzerine: ‘Gizli bir hayat sürdüm’

Oyuncu Jane Fonda.

© Kaynak: Paramount Pictu için Getty Images

“30’dan sonra yaşamayacağımı varsaydım”: Bir röportajda Jane Fonda, hayatının en kötü zamanına baktı. Oyuncu, yıllarca bulimiadan ne kadar acı çektiğini açıkça anlattı.

İki Oscar, yedi Altın Küre Ödülü ve sayısız başka ödül: aktris Jane Fonda, mesleğinin en başarılılarından biridir. Ancak şimdi 85 yaşında olan kişi, şu anda ABD podcast’i “Babasını Arayın” da tanımladığı gibi, karanlık zamanlarda da hayatta kalmak zorunda kaldı. Başarılı kariyerinin başında Fonda, “gizli bir hayat” yaşadığını ve “korkunç bir bağımlılık” ile mücadele ettiğini açıkladı: bulimia.

Hollywood yıldızı sunucu Alex Cooper’a “Çok ama çok mutsuzdum. 30’dan sonra yaşamayacağımı düşündüm” dedi. Devam etti: “Mutsuzdum ve bu yeme bozukluğum olduğu için neredeyse hiç çıkmadım. Sonra özellikle sevmediğim filmler yaptım.” Çok geçmeden hayatının her yönü yeme bozukluğu düşüncesiyle belirlendi.

Fonda, çektiği sıkıntıyı “Bu çok yalnız bir şey. Ve bağımlısın. Bir şey yediğinizde ondan kurtulmak istiyorsunuz,” dedi. Hastalık, 40. doğum gününden kısa bir süre önce fark edene kadar oyuncuya yıllarca eşlik etti: ” Böyle devam edersem öleceğim.” Bunu Fonda’nın dediği gibi bir “soğuk hindi” izledi. O zamanlar hastalık hâlâ tabuydu: “Kimse bundan bahsetmedi!” Yine de oyuncu yeme bozukluğunun üstesinden gelmeyi başardı. : “Sebebin büyük bir kısmı korku odaklıydı ve Prozac [ein Medikament] korkuyla başa çıkmama yardım etti. Sonra yavaş yavaş bunu yapmayı bıraktım.

Haberler/Tele gösterisi