Fynn Kliemann, maske sürecinden sonra rapor veriyor: “Hayatımın en boktan zamanı”

semaver

New member
Mahkemede maske davasının ardından

“Hayatımın en boktan zamanı”: Fynn Kliemann geri döndü

Alman müzisyen ve Youtuber Fynn Kliemann, Rüspel semtindeki çiftliği Kliemannsland’da duruyor.

© Kaynak: Hauke-Christian Dittrich/dpa

Jan Böhmermann tarafından hazırlanan bir TV raporu, Kliemann’ı şüpheli maske işiyle suçladı, o zamandan beri radyo sessizliği var. Şimdi Kliemann geri döndü, hataları kabul ediyor, maske iddialarını düzeltiyor ve değişiklikleri duyuruyor.

Sven Christian Schulz

Influencer, Youtuber ve müzisyen Fynn Kliemann’ın korona koruyucu maske taktığı işinde usulsüzlük yapmakla suçlanmasının üzerinden altı aydan fazla zaman geçti. Kliemann’ın daha önce neredeyse her gün hayranlarını ve takipçilerini hayatı hakkında bilgilendirdiği Instagram’da o zamandan beri sessizlik hakim. Kliemann imzayı atmıştı. Son gönderilerinden biri “Şimdi temizleyeceğim” dedi. Bu, Mayıs 2022’nin sonundaydı. Şimdi etkileyici geri döndü.

Kliemann yeni bir Instagram gönderisinde “Hayatımın açık ara en boktan zamanıydı” diye açıklıyor. Bu aylarda “çok şey öğrendi”. Medya, insanlar, kendisi hakkında “ve benim hepsini kötü kullanmam” diye itiraf ediyor. “Odağımı kaybettim” diye itiraf ediyor.

Kliemann’ın son Instagram gönderisinden dokuz ay sonra şimdi geri bildirimde bulunmasının basit bir nedeni var: Bu hafta savcılık, Kliemann’ın maske mağazaları ile ilgili soruşturmalarını para cezası karşılığında geçici olarak durdurdu. Bir savcı sözcüsü, Kliemann’ın kar amacı gütmeyen bir kuruluşa 20.000 avro ödemek zorunda kaldığını söyledi.

Kliemann, savcılığın kendisine yöneltilen dolandırıcılık iddialarının doğru olmadığını belirlediğini şimdi de Instagram üzerinden hayranlarına bildirdi. Etkileyici, “Ne Bangladeş’ten maske satmadığı ne de standart altı maske bağışına karışmadığı”nın resmi olarak doğrulandığını söyleyerek “Rahatladım” diye devam etti. Ancak, şirketlerin dikkatli bir inceleme yapmadan reklam yapmak için yüzünü kullanmasına izin verdiğini itiraf ediyor. “Bunun için haklı olarak üzerime örtüldüm ve para cezasını kabul ettim.”

Önerilen Haber Amaçlı İçerik

Bu noktada harici içerik bulacaksınız Instagram, Inc., makaleyi tamamlayan. Tek tıkla görüntüleyebilirsiniz.

Harici içeriği göster

Harici içeriğin bana gösterilmesine izin veriyorum. Bu, kişisel verilerin üçüncü taraf platformlara iletilmesini sağlar. Bununla ilgili daha fazla bilgi gizlilik bildirimleri.

Şimdi Kliemann geri döndü ve görünüşe göre Mayıs sonunda başladığı yerden, yani temizliğe devam etmek istiyor. “Çok şey değişecek” diye duyuruyor. Pek çok şey daha sessiz ve farklı olacak, ama o sadece “geleceğe bakmak” istiyor.

Kliemann geçen Mayıs ayında hicivci Jan Böhmermann’ın bir televizyon haberi nedeniyle eleştirilmişti. Koruyucu maske işiyle ilgili bir tekstil firmasıyla olan bağlantılar hakkındaydı. Şirketin 2020’de bir toptancıyla iş yaptığı sırada üretim menşeinin – Avrupa yerine Asya – kasıtlı olarak gizlenip gizlenmediği sorusu gündeme geldi. Bunun üzerine savcılık, diğer şeylerin yanı sıra dolandırıcılık şüphesiyle ilgili soruşturma başlattı.

Geçen yıl Mayıs ayında Kliemann, maske dükkanlarından elde edilen karı bağışlamak istediğini açıkladı. Yaklaşık 284.000 avro ki bu da kar amacı gütmeyen dört kuruluşa gitmeli. Ayrıca Kliemann, Kuzey Ren-Vestfalya’daki tekstil şirketi Global Tactics’ten uzaklaştı ve şirketle bağlarını koparmak istediğini açıkladı. Grupta 2021 yılında kurulan iki şirketteki hisselerini iade etmek istiyor.

Cumhuriyet savcılığı sözcüsü, yargılamanın dolandırıcılık şüphesine ek olarak, esas olarak haksız rekabete karşı yasayı ihlal etme şüphesiyle ilgili olduğunu söyledi. Kliemann’ın eski iş ortağı Tom Illbruck hakkındaki soruşturmalar sürüyor. Sonuç açık dedi.

dpa ile