Erkek grup imajı çoktan gitti

semaver

New member
Cinsel taciz iddiaları

Marc Terenzi skandalı: Erkek grup imajı çoktan gitti

Şarkıcı ve eski orman kralı Marc Terenzi.

© Kaynak: resim ittifakı / Patrick Seeger / dpa

Her şey erkek grubu Natural ile başladı. Bunu medyanın eşlik ettiği Sarah Connor ile bir evlilik, diğer kadınlarla bir sürü koşuşturma, bir alkol ve uyuşturucu itirafı, kasetin atılması ve şimdi de cinsel tacizle ilgili soruşturmalar izledi. Marc Terenzi’nin skandal dosyalarına bir bakış.

Hannah Scheiwe

Eski erkek grup yıldızı imajından geriye pek bir şey kalmadı. Leipzig savcılığı Marc Terenzi’yi cinsel tacizden soruşturmadan önce bile durum buydu. Çöp TV görünümleri, yabancı dedikoduları, uyuşturucu itirafları ve TV’deki evlilik teklifi mutlaka nasibini almıştır. Tartışılabilecek her şey. Gerçekleşmeleri halinde masumiyet karinesinin halen geçerli olduğu son gelişmelerin aksine, şarkıcının kariyerini şimdilik tamamen sonlandırabilir.

Bir zamanlar erkek grubu Natural’ın üyesi, daha sonra solo sanatçısı olan ve ardından yine Team 5ünf ile bir erkek grubu kursunda olan ve daha sonra zorunlu olarak sonlandırılan müzisyen hakkındaki olumsuz manşetlerin aslında ne zaman başladığı merak ediliyor. Açık olan bir şey var: Son zamanlarda olumsuz manşetler birikiyor. Şarkıcının kendi grubundan ne zaman atıldığı hakkında.

Team 5ünf grubundan atıldı

Burada hala Team 5ünf grubu olarak birleşmiş durumdalar: Sven Light (2022'de ayrılan), Jay Khan, Joel de Tombe ve Marc Terenzi (soldan sağa).

Burada hala Team 5ünf grubu olarak birleşmiş durumdalar: Sven Light (2022'de ayrılan), Jay Khan, Joel de Tombe ve Marc Terenzi (soldan sağa).

Burada hala Team 5ünf grubu olarak birleşmiş durumdalar: Sven Light (2022’de ayrılan), Jay Khan, Joel de Tombe ve Marc Terenzi (soldan sağa).

© Kaynak: Anna Maria Boshnakova/Evrensel

İki yıl önce, Marc Terenzi ve Jay Khan, geçmişin erkek grubu imajını tam anlamıyla yaşayarak Team 5ünf grubunu birlikte kurdular. İlk albüm aynı zamanda “Einmal Boyband und zurück” idi ve erkek grup hitlerini işlediler ve Almanca’ya çevirdiler. Ancak Almanya’da yaşayan ABD’li Amerikalılar için bu son zamanlarda sona erdi. Görünüşe göre meslektaşları artık onu istemiyormuş.

Grubun menajeri Bild gazetesine verdiği demeçte, “Birçok şansı oldu, ancak tüm bu yalan ve yanlış adımlardan sonra, anlamlı bir işbirliği artık mümkün değil.” Team 5ünf üyesi Joel de Tombe ise RTL’ye şunları söyledi: “Marc’ı birkaç kez ıssız bir durumda gördüm. Yaşam tarzı, bağımlılıkları ve ihmalkar davranışları bize her zaman çok fazla güce ve sinire mal oldu.” Ah, bu muhtemelen Terenzi’nin son görüldüğü morarmış gözden daha çok acıtıyor.

Terenzi, görünüşe göre RTL’ye yaptığı açıklamada sakince tepki gösterdi. “Kesinlikle mükemmel değilim. Ama: Gruptan ayrıldığım belli oldu.” Ancak onun bakış açısına göre, görünüşe göre başka sebepler var.Geçmişte grup lehine solo performansları iptal etmiş ve kasıtlı olarak azaltmıştı.Artık yeniden tek başıma müzik yapmak ve kendi şarkılarımı seslendirmek istiyorum” dedi.

uyuşturucu ve alkol itirafı

Ancak muhtemelen meslektaşının bahsettiği “bağımlılıkları” ve “ıssız durumu” inkar edemez. Yaklaşık bir yıl önce Terenzi, elbette televizyonda bir itirafta bulundu. Daha kesin olmak gerekirse: Sat.1 çöp programında “Club der Gute Mood”. Sonra dedi ki: “Gençtim ve bariz bir hayatım vardı.” Bir akşam kafasına 1000 eurodan fazla vurması normaldi. Bunu yaparken de bir kısır döngüye girdi. “Çok çalıştım ve çok seyahat ettim, çok fazla parti yaptım ve ertesi gün kalkıp sahneye çıkmam gerekti.” İşleyebilmek için giderek daha fazla alkol ve uyuşturucuya başvurdu.

Bir klinikte profesyonel yardım istedi ama görünüşe göre bu yardımcı olmadı: “Çıktığımda daha kötüydü” dedi programda. “Nedenini bilmiyorum. Evdeydim ve daha fazla duygum yoktu. “Yine de bir yıl boyunca alkol ve uyuşturucudan vazgeçmeye karar verdi ve bu onun hayatını kurtardı. Üç ay sonra kendini “o kadar iyi” hissetti ki bunu bildiğini söyledi. Mayıs 2022’de programda Sarah Connor’ın eski kocasına göre o artık kuru ve temiz. Grup arkadaşlarının bu yılki açıklamaları en azından bunu sorguluyor.

terenzi ve kadınlar

Hâlâ bir çifttiler: 2005'te Sarah Connor ve Marc Terenzi.

Hâlâ bir çifttiler: 2005'te Sarah Connor ve Marc Terenzi.

Hâlâ bir çifttiler: 2005’te Sarah Connor ve Marc Terenzi.

© Kaynak: resim ittifakı / rtn – radyo tele nord

Sarah Connor’dan bahsetmişken: Terenzi’nin 2004-2010 yılları arasında evli olduğu ve iki çocuğu olduğu Alman pop şarkıcısından ayrıldıktan sonra şarkıcının aşk hayatında çalkantılı bir hal aldı. 2009’da eski “Germany’s Next Top Model” katılımcısı Gina-Lisa Lohfink ile kısa bir süre birlikte oldu, ardından Münihli bir kadınla ilişkisi oldu ve 2011’de bir kızı oldu. Bunu 2013’te Playmate Myriel Brechtel ile bir ilişki izledi, kiminle 2015’ten beri de bir çocuğu var. Doğumdan dört ay sonra ayrıldılar. Diğer şeylerin yanı sıra Brechtel, onu “Bild” i aldatmakla suçladı.

Geçen yılın Mart ayında Terenzi ve Jenny Elvers bir ilişki içinde olduklarını açıkladılar. Terenzi’nin gelişmelerden hiç hoşlanmayan Cora Schumacher ile ilk kez aynı yatağı paylaştığı “Club of Good Moods”ta yakınlaşmışlardı. Ancak Elvers ile olan ilişki de uzun sürmedi. Yazdan beri Verena Kerth ile birlikte ve hiçbir şeyin yanmasına izin vermedi. Orman kampına katılmalarının ardından, ona televizyonda canlı teklif etti. Yani ikisi bulut dokuzda olabilir, ancak ilişkileri hakkında her zaman manşetler vardır. Terenzi’nin yakın zamanda görüldüğü mor göz hakkında.

Gruptan atılmayla ilgili hoş olmayan sözler bulan aynı eski grup meslektaşı Joel de Tombe, bunun Verena Kerth ile bir ilgisi olabileceği yönündeki spekülasyonlara da katkıda bulundu. RTL’ye, 44 yaşındaki menekşe ile grubun provalar sırasında kaldığı Berlin otelinde tanıştığını söyledi. Ve orada Terenzi, nişanlısı Verena Kerth ile aynı odayı paylaştı. Terenzi ve Kerth, çatıştıklarını yalanladılar: “Marc’ın menekşelerinden ben sorumlu değilim,” dedi kanalın moderatörü. Ve Terenzi şunun da altını çiziyor: “Mavi gözün ilişkiyle hiçbir ilgisi yok.” Ama bununla ne ilgisi olduğunu açıklamıyor. Ve zaten orman kampından ayrılış gününde, ikisi de odayı biraz hasarlı bıraktı – gözünün altında alçıyla, yüzünde bir sıyrıkla.

Hala iyi gülüyor musun?  Verena Kerth ve Marc Terenzi geçen yazdan beri bir çift.

Hala iyi gülüyor musun?  Verena Kerth ve Marc Terenzi geçen yazdan beri bir çift.

Hala iyi gülüyor musun? Verena Kerth ve Marc Terenzi geçen yazdan beri bir çift.

© Kaynak: resim ittifakı/dpa

Kişisel iflas ve çöp gösterileri

Mali açıdan da işler Terenzi için her zaman iyi gitmedi. 2015 yılında, daha sonra Sat.1 programı “Akte” de itiraf ettiği için kişisel iflas başvurusunda bulunmak zorunda kaldı. Bu, daha sonra görüldüğü birçok çöp veya realite şovunu da açıklayabilir. 2017’de on birinci orman kampı sezonuna katıldı – başarıyla gösteriyi kazandı. Geçen yıl “Club of Good Moods”ta görülmüş, burada yukarıda belirtilen alkol itirafını yapmış ve yine alkol geçmişi olan Jenny Elvers ile flört etmiştir.

Ancak Terenzi’nin görünüşe göre realite TV’yi sevdiği gerçeği, iflastan önce bile belliydi. Aksi takdirde aşkının televizyonda Sarah Connor’a eşlik etmesine izin vermezdi. Önce “Sarah & Marc in Love”, ardından “Sarah & Marc Crazy in Love” ile. Eksik olan tek şey “Sarah ve Marc artık aşık değil” idi.