Cilt Gençleştirici Elma Kayısı Maskesi

Bakec

New member
Cildimizin en değerli giysimiz olduğu hepimizin malumu. Kıyafetlerle vücudumuzu koruyor olsa da yüzümüz, boynumuz ve dekolte bölgemiz ciddi olarak yıpranmaktadır.

Bu yıpranmanın en büyük etkisi de ciltte nem kaybıdır. Ne kadar düzenli krem kullanırsak kullanalım bu nem kaybının önüne geçmek için bakım kürleri yapmak zorunludur. Çünkü nemini kaybetmiş bir cilt yaşlanma eğilimleri gösterecektir.

Elma Kayısı Maskesi Cildi Nemlendirir
Cildi gençleştirmenin en önemli kuralı da cildi nemlendirmektir. Cildin nem dengesini koruyan birçok ürün özel kliniklerde uygulanabilir.

Ancak bu uygulamalarda kullanılan malzemeler kimyasal olduğu için kaş yaparken göz çıkarmak ve ciddi ödemeler yapmak çok da akılcı olmasa gerek. Bu nedenle evinizde yapabileceğiniz cilt gençleştirici elma kayısı maskesi hem doğal hem de ekonomik cilt bakımını size sunacaktır.


Elma Kayısı Maskesi Yapanlar İçin Tarif
Cilt gençleştirici elma kayısı maskesi yapımı için kullanılacak malzemeler 1 adet orta boy kırmızı elma ve 4 5 adet taze kayısı. Taze kayısı bulunamıyorsa kuru kayısı da kullanılabilir ancak taze olması daha net sonuç almanızı sağlar.

Elmayı ve kayısıyı kabuklarını soyarak küçük küçük doğrama işlemi ile kürü yapmaya başlayabiliriz. Sonrasında bu doğradığımız meyveleri yaklaşık bir su bardağı kadar suda kaynatıyor olmamız gerekir. Kaynatma süresinde dikkat etmeniz gereken şey meyvelerin ezilebilir yumuşaklığa gelmeleridir. Yumuşayan meyveler süzülür ve bir kenarda soğutulur.

Elma Kayısı Maskesi Yüzünüzde 20 Dakika Beklemeli

Soğuma işleminden sonra meyveleri püre haline getirmeniz ve bu püreyi cildinize uygulamanız yeterlidir. Cildinizde sadece 20 dakika kaldıktan sonra yüzünüzü ılık suyla yıkamanız ve sonrasında da gül suyu ile silmeniz yeterlidir.


Haftada bir uygulayacağınız bu kürden etkili sonuç almak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken tek bir şey vardır. O da karışımı yüzünüzde tutma süresidir. 20 dakikadan fazla kalması meyvelerin içindeki şekerin emilmesine neden olacağından cilt hücreleriniz zarar görebilir.
 
Üst