Bryan Cranston, Your Honor ve Breaking Bad dizileri hakkında

semaver

New member
Bryan Cranston: “Hepimizin içinde karanlık bir taraf var”

Oyuncu Bryan Cranston.

© Kaynak: Tribeca Festiva için Getty Images

Bryan Cranston, eleştirmenlerce beğenilen gerilim dizisi Your Honor gibi, kariyeri boyunca birkaç kez kötü adamı oynadı. Ancak karakterlerini kötü olarak görmez. 66 yaşındaki “Onlarla daha fazla özdeşleşmek ve onları anlamak istiyorum” diye açıklıyor.

Karmaşık karakterlerden çekinmiyor: ABD’li aktör Bryan Cranston (66), ödüllü hit dizisi “Breaking Bad”de kanser hastası kimya öğretmeni Walter White rolüyle uluslararası alanda son çıkışını yaptı. 2008’den 2013’e kadar dizide şimdi efsanevi takma adı Heisenberg altında kristal meth ilacı üretti. Artık Cranston’ın özel olarak en yakın arkadaşlarından biri olan aktör arkadaşı Aaron Paul (Jesse Pinkman) tarafından desteklendi.

Ancak 66 yaşındaki oyuncu, sadece “Breaking Bad”de kuralları çiğnediği iddia edilen biri rolüne bürünmedi. Ayrıca ABD dizisi “Your Hâkim”de (Paramount+ ve Paramount+ ile yine Sky Q aracılığıyla), Bryan Cranston kuralları çiğneyen bir adama dönüşüyor. Şimdi, çok beğenilen gerilim dizisinin ikinci sezonunda (“Sayın Yargıç” başlıklı bir ARD uyarlaması da var) yavaş yavaş karanlık tarafa geçiyor gibi görünen karmaşık yargıç Michael Desinato’yu oynuyor.

Akış Ekibi

Netflix & Co. için en iyi dizi ve film ipuçları – her ay yeni.

Teleschau ajansına verdiği bir röportajda aktör, dizi karakterlerinin kararlarını savundu ve şöyle açıkladı: “Bu insanları kötü olarak görmüyorum ve asla yargılamam. Onlarla daha fazla özdeşleşmek ve onları anlamak istiyorum. Walter White asla.” başkalarına zarar vermek veya yasa dışı herhangi bir şey yapmak istediniz, ancak bazen belirli koşullar bunu yapmanıza neden oluyor.”

“Kötü adamları oynamakla ilgili değilim”

Bryan Cranston şunları ekledi: “Hepimiz insanız ve tüm insanların bizim için karanlık bir yanı olduğuna inanıyorum. Hepimiz hata yaparız.” Oyunculuk rollerini seçmeye gelince, 66 yaşındaki şanslı bir eli var gibi görünüyor. Ancak teleschau’ya katı bir seçim süreci izlediğini açıkça belirtti: “Walter White veya Michael Desinato gibi rollerin insani ve dürüst yanlarını aradım. Benim ve izleyicinin karakterle özdeşleşmesinin tek yolu bu. benim için kötü adamları oynamakla ilgili değil, daha çok gerçek bir insanı – tüm tuhaflıkları ve kusurlarıyla – hayata geçirmekle ilgili.

Haberler/Tele gösterisi