Biden: Resesyon olacağını düşünmüyorum

muhendisman

Global Mod
Global Mod
ABD Lider Joe Biden, yakın gelecekte bir resesyon olacağına inanmadığını ve var ise bunun “hafifçe” bir ekonomik düşüş olmasını beklediğini söylemiş oldu.

CNN’e konuşan Biden, “Her altı ayda bir bunu söylüyorlar ve her altı ayda bir, önümüzdeki altı aya bakıyorlar ve ne olacağını söylüyorlar. “Daha olmadı. Bir sakinlik olacağını sanmıyorum. Şayet bu biçimde, hayli yavaşça bir sakinlik olacak. Yani biraz aşağı ineceğiz” dedi.

JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon Pazartesi günü altı ila dokuz ay ortasında bir sakinlik mümkünlüğü konusunda uyarmıştı.

“Üretim kısıntısının sonuçları olacak”

ABD Lideri Joe Biden, OPEC+’nın ABD’nin karşı çıkmasına karşın aldığı üretim kısıntısı sonucunın ABD ile Suudi Arabistan içindeki ilgiler için sonuçları olacağını söylemiş oldu.

Biden, Suudi Arabistan ile bağlantılar konusunda hangi seçenekleri değerlendirdiği konusunda ise bilgi vermedi.

Biden’in açıklaması Senato Dış Bağlantılar Komitesi Lideri Senatör Bob Menendez’in ABD’nin Suudi Arabistan ile silah satışını da içeren tüm bağlantılarını derhal dondurması davetinin bir gün daha sonrasında geldi.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Sözcüsü John Kirby, Lider Joe Biden’ın ABD ve Suudi Arabistan içindeki ikili bağların gözden geçirilmesi gerektiğine inandığını söylemiş oldu.