Beach Boys'un solisti Brian Wilson, eşi Melinda Ledbetter'ı kaybetmenin yasını tutuyor

semaver

New member
77 yaşında öldü

“Kalbim kırık”: Beach Boys şarkıcısı Brian Wilson karısını kaybetmenin yasını tutuyor

ABD'li şarkıcı Brian Wilson (Beach Boys) ve eşi ve menajeri Melinda Ledbetter, Berlin'deki 65. Uluslararası Film Festivali'nde.

© Kaynak: Lukas Schulze/dpa

Makaleyi dinle • 2 dakika

O sadece bir eş ve anne değil, aynı zamanda bir yöneticiydi: Beach Boys'un yaratıcı başkanı Brian Wilson, Melinda Ledbetter'ın kaybının yasını tutuyor. Karısı onu zor zamanlarında kurtardı.

Beach Boys'un solisti Brian Wilson'ın eşi Melinda Ledbetter hayatını kaybetti. ABD'li müzisyen Salı günü (yerel saat) Instagram'da “Kalbim kırık” diye yazdı, “Son 28 yıldır sevgili eşim Melinda bugün yarın öldü.” Başlangıçta ölüm nedeni bilinmiyordu. Beş çocuğundan gelen ve Wilson'ın Instagram hesabında da yayınlanan bir mesaja göre bu, barışçıl bir ölümdü. Ledbetter, The Beach Boys (“Surfin' USA”) grubundan müzisyenle evlendi. 1995 yılında onun da yönetimini devraldı ve 77 yaşındaydı.

Wilson, “Melinda benim karımdan çok daha fazlasıydı” diye devam etti. “O benim kurtarıcımdı.” Beach Boys'un başarısı ve Beatles'la rekabetin kendi kendine dayattığı baskı, müzisyenin kariyeri boyunca sorunlara neden olmuştu. Sinir krizleri geçiriyordu, hap ve uyuşturucu bağımlısıydı, anksiyeteden yakınıyordu ve grup arkadaşlarıyla arası bozuldu. 81 yaşındaki yazar, Ledbetter'ın ona kariyeri için duygusal güvence sağladığını ve onu “benim için en önemli olan müziği yapmaya teşvik ettiğini” yazdı.

Ledbetter'ın çocukları da onun “babamızın kurtarıcısı” olduğunu yazdı. “Onu özleyeceğiz ama bize öğrettiği her şeye değer vereceğiz: Karşılığında hiçbir şey beklemeden yanınızdaki kişiye nasıl değer vereceğiz.” New York Times'ın Wilson'ın menajeri Jean Sievers'a dayandırdığı haberine göre çift, beş çocuğu evlat edinmişti. Bu nedenle Wilson'ın soyadını taşıyorlar.

Haberler