“Avustralya’nın sonunda bir cumhuriyet olacağına inanıyorum.”

semaver

New member
Çifte vatandaşlığa sahip aktör

Hugh Jackman: “Avustralya’nın sonunda bir cumhuriyet olacağına inanıyorum”

Hugh Jackman, Avustralyalı aktör (arşiv görüntüsü)

© Kaynak: Charles Sykes/Invision/AP/dpa

Hollywood yıldızı Hugh Jackman, BBC’ye verdiği bir röportajda, Avustralya’nın Britanya tahtından ayrılmasını kesin olarak beklediğini doğruladı. Ülkenin sonunda bir cumhuriyet olacağına inanıyor. Jackman hem Avustralya hem de İngiliz vatandaşlığına sahiptir.

Londra. Hollywood yıldızı Hugh Jackman, Avustralya’nın İngiliz tahtından kopacağına güveniyor. “Avustralya’nın sonunda bir cumhuriyet olacağına inanıyorum.”

Jackman, bu Pazar yayınlanması planlanan BBC ile yaptığı bir röportajda bunu söyledi. “Doğal hissettiriyor.” ABD’de yaşayan 54 yaşındaki (“Deadpool 3”, “En Büyük Şovmen”) Sidney’de doğdu ve hem Avustralya hem de İngiliz vatandaşlığına sahip olduğunu iddia ediyor.

İngiliz Kralı III. Charles’a karşı kin beslemiyor. aktör, Avustralya’nın şu anki devlet başkanı olarak söyledi. Ancak Avustralya’nın “bir ülkenin evriminin doğal bir parçası” olarak hükümet biçimini değiştirmesi “kaçınılmaz”.

Kraliçe’nin ölümü sonrası yeni tartışma

Eylül ayında Kraliçe’nin ölümünün ardından Avustralya’da hükümetin şekli tartışması yeniden alevlendi. Avustralya Başbakanı Anthony Albanese, Avustralya’yı bir cumhuriyet yapmak istediğini defalarca belirtti, ancak yalnızca olası bir ikinci dönem içinde.

Jackman, ailesinin kraliyet ailesini sevdiğini söyledi. “Babam, Leydi Di ve Prens Charles’ın 1981’deki düğününü izleyebilmemiz için yaptığımız her şeyi bırakmamızı istedi” dedi. “Şampanya ile kadeh kaldırdık.”

Merhum Kraliçe II. Elizabeth’in ve oğlu yeni Kral III. Ancak Jackman, Avustralya’nın bir gün “kendi yoluna gideceğini” söyledi.

Haberler