Arnold Schwarzenegger, Auschwitz’i ziyaretinden sonra videoda anti-Semitizm konusunda uyardı

semaver

New member
Youtube’u kandıran video

“Nefret her zaman kolay yoldu”: Schwarzenegger antisemitizme karşı uyardı

Arnold Schwarzenegger, aktör ve eski Kaliforniya valisi (resim)

© Kaynak: Sven Hoppe/dpa

Hollywood yıldızı Arnold Schwarzenegger bir videoda ayrımcı ideolojilere ve ırkçı komplo mitlerine karşı uyarıda bulundu. Eski vali, nefretin en az direniş yolu olduğunu söyledi. Schwarzenegger, “Ama açık olmak gerekirse, bu yolun sonunda asla başarıya ulaşamayacaksınız.” dedi.

Los Angeles. Hollywood yıldızı Arnold Schwarzenegger (75) bir videoda ayrımcı ideolojilerden ve ırkçı komplo mitlerinden kaynaklanabilecek cazibeye karşı uyarıda bulunuyor. Oyuncu ve eski Kaliforniya valisi, Pazartesi günü yayınlanan klipte “zaten yanlış yöne, yanlış yola sapmış olabileceklere” hitap ettiğini söyledi.

Schwarzenegger, “Başka birinin sizden aşağı olduğunu veya sizi dini, ırkı veya cinsiyeti nedeniyle hedef aldığını düşünürken kendinizi yakaladıysanız, sizinle konuşmak istiyorum” dedi.

Hollywood yıldızı Auschwitz’den izlenimlerini anlatıyor

Önerilen Haber Amaçlı İçerik

Bu noktada harici içerik bulacaksınız Youtube, makaleyi tamamlayan. Tek tıkla görüntüleyebilirsiniz.

Harici içeriği göster

Harici içeriğin bana gösterilmesine izin veriyorum. Bu, kişisel verilerin üçüncü taraf platformlara iletilmesini sağlar. Bununla ilgili daha fazla bilgi gizlilik bildirimleri.

Videoda Schwarzenegger, yakın zamanda Auschwitz’deki Alman ölüm kampına yaptığı ziyaretle ilgili izlenimlerini anlatıyor ve “Bunun bir daha olmasını nasıl önleyebiliriz?” Nazi rejimi, Güney Afrika’nın apartheid rejimleri veya Amerikan Konfederasyonu gibi nefrete dayalı hareketlerin her zaman kaybettiğini hatırladı.

Schwarzenegger, “Tarih boyunca nefret her zaman kolay yol, en az direnişle karşılaşılan yol olmuştur” dedi. Bir sorun için bir günah keçisi bulmak, işleri kendi başınıza iyileştirmekten her zaman daha kolaydı. “Ama açık olmak gerekirse: Bu yolun sonunda asla başarıyı bulamayacaksın.”

Haberler