Aktris Sandra Hüller sivil kurtarma kruvazörünü vaftiz etti

semaver

New member
Roma. Oyuncu Sandra Hüller, gelecekte Akdeniz'deki mültecilere yardım edecek bir kurtarma gemisinin vaftiz törenini gerçekleştirdi. Tören, İtalya'nın Ancona şehrinin limanında gerçekleşti. 46 yaşındaki oyuncu, United4Rescue derneğinin yaptığı açıklamada, “Keşke bu gemi var olmasaydı” dedi.

Daha fazlasını okuyun Reklamcılık

Suhl'dan gelen Hüller (“Bir Davanın Anatomisi”), neredeyse 35 yıllık “Sea-Eye 5” kruvazörünün sponsorluğunu üstlenmişti. “Avrupa ve dünya hükümetlerinin, insanların göç yollarında ölmesine izin verirlerse göçün durmayacağını nihayet anlamalarını diliyorum,” diye devam etti Hüller. “Dünyanın geri kalanının ve politikacıların kibri ve cehaleti yüzünden vatanlarını terk eden insanların çektiği acıların sorumluluğunu üstlenirlerse göç duracaktır.”

Başka bir kurtarma gemisi şu anda Regensburg merkezli özel Alman yardım kuruluşu Sea-Eye için Akdeniz'de seyrediyor. Orta Akdeniz, Avrupa'ya gelmek isteyen Afrika'dan gelen insanlar için en önemli rotalardan biri. “Bu gemiye huzurlu bir deniz diliyorum ve mürettebata ne yazık ki gerekli olan çalışmaları için teşekkür ediyorum,” dedi Hüller. “Bu gemi ve içindeki insanlar kutsansın.”

Haberler